Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Vyšla Arora 0.5. Přináší nástroj pro monitorování síťové komunikace, rychlejší správu cookies a spoustu oprav a vylepšení.
Tiskni
Sdílej:
Na paměť je to víc nenažranější než firefox a to už je tedy co říct.
Ale je to, narozdíl od firefoxu, docela svižné...
Mě si arora zkompilovaná oproti Qt 4.5 RC1 vzala po 15 stránkách (atlas.cz, ctenari.cz, mojebanka.cz, abclinuxu.cz, youtube.com, google.cz, cdk.cz, phpmyadmin, facebook.com, novinky.cz, gmail.com, arora-browser.com, cdr.cz, zive.cz) vzala 170 MB, narozdíl od FF, který má 120 MB.
Posun na všech stránkách o 2 dále zvýší zabranou paměť na 220 MB, tomu zrovna šetřivý prohlížeč.
Zvláštní. Asi máme každý jiné verze a nebo úplně jiné prohlížeče.
BTW: To s tolika stránkama i paralelně pracujete?
Čas od času ano, ale většinou se držím někde kolem 3, další navch otevírám jen pro přečtení např. zprávy a pak je zase zavírám...
Horší je to, že u arory se paměť ani neuvolní, když ty panely zavřu :(
Vše zkompilováno s -O2 -pipe -march=athlon64-sse3 s GCC 4.3. 3
A nebo vlastní neznalost? U těch obrázků výše jsem lhal. A to zcela záměrně. Viz. screenshot.(Otevřená jediná stránka) Přitom když ho zavřu, tak se neuvolní všechna paměť - memory leak jak Brno! A nebo se mýlím a není to tak?
Hmm, tak jsem to vyzkoušel, dost možně je to tím, vypnul jsem pluginy a drží se to tak o 50 MB míň, úplně jsem zapomněl, že ve firefoxu používám adBlock ;)
A nemáte čirou náhodou zkompilovaný WebKit s debugovacími symboly? Protože jinak má určitě ze všech zrovna Arora nejmíň:
$ ls -lh libwebkit-1.0.so.1.0.0
-rwxr-xr-x 1 root root 253M(!!!) 2009-02-11 02:03 libwebkit-1.0.so.1.0.0
$ sudo strip libwebkit-1.0.so.1.0.0
$ ls -lh libwebkit-1.0.so.1.0.0
-rwxr-xr-x 1 root root 11M 2009-02-11 02:57 libwebkit-1.0.so.1.0.0
Nemám