Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Firma Bricsys uvolnila pro testování nativní linuxovou betaverzi BricsCadu V10. Připraveny jsou i balíčky *.rpm a *.deb. Pro stažení je nutné se zaregistrovat (po registraci obdržíte mail od zastoupení s oznámením, že software můžete testovat 30 dní od stažení a že jsou připraveni odpovídat na vaše otázky). Odkaz ke stažení.
Tiskni
Sdílej:
A co třeba říct co to je za program, aspoň v jedné větě?
Já vím, autoři zpráviček na to často zapomínají, ale snad by se na to opomenutí dalo upozornit nějakým slušnějším přístupem.
"Bricscad je komerční CAD systém určený nejen pro architekty. Vzhledem i použitím je velmi podobný AutoCADu a sdílí také stejný formát souboru (tj. je plně kompatibilní s DWG soubory). Mimo běžné kreslení umí také LISP, VBA, nebo kreslení ve 3D."
Snad jsem nebyl tak neslušný.
Zase tak hrozné to sice nebylo, ale něco ve smyslu lehkého upozornění + třeba dodání popisu pro ostatní (trvalo mi to opravu jen několik málo desítek sekund) by vyznělo rozhodně slušněji.
No, s takovým komentářem to hned zní jako bombastická zprávička :) Díky.
nJN. nIEktOrí ĽuDIA hOlT maJú s taKÝMi veCaMi prObLÉm
In economics, BRIC (typically rendered as "the BRICs" or "the BRIC countries") is a grouping acronym that refers to the related economies of Brazil, Russia, India, and China.
LOL, tak to je brutálna interpretácia bricscad, klobúk dolu
No a? Veď presne to aj tá veta hovorí
A čo ak má poruchu poruchu osobnosti? Bŕŕŕ, ruky preč...
Ehm, poruchu poruchy... whatever...