abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:11 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. v úterý 30. dubna 1996, byl spuštěn Seznam.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:44 | Komunita

    Byly zpracovány a zveřejněny všechny videozáznamy, které stojí za zveřejnění, z konference FOSDEM 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:11 | IT novinky

    Od úterý 28. dubna musí nově uváděné notebooky v Evropské unii podporovat nabíjení přes USB-C. Jednotná nabíječka byla schválena Evropským parlamentem v říjnu 2022.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 28
    včera 23:44 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti CVE-2026-31431 pojmenované Copy Fail v Linuxu, konkrétně v kryptografii (AF_ALG). Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). Na všech distribucích Linuxu vydaných od roku 2017. Pomocí 732bajtového skriptu. V upstreamu je již opraveno. Zranitelnost byla nalezena pomocí AI Xint Code.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:44 | Nová verze

    Textový editor Zed dospěl do verze 1.0. Představení v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Komunita

    Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender představili (𝕏, Mastodon, Bluesky) nejnovějšího firemního sponzora Blenderu. Je ním společnost Anthropic stojící za AI Claude a úroveň sponzoringu je Patron, tj. minimálně 240 tisíc eur ročně. Anthropic oznámil sponzorství v tiskové zprávě Claude for Creative Work.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 03:55 | Nová verze

    VNC server wayvnc pro Wayland kompozitory postavené nad wlroots - ne GNOME, KDE nebo Weston - byl vydán ve verzi 0.10.0. Vydána byla také verze 1.0.0 související knihovny neatvnc.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 16:22 | Nová verze

    Bylo oznámeno vydání Fedora Linuxu 44. Ve finální verzi vychází šest oficiálních edic: Fedora Workstation a Fedora KDE Plasma Desktop pro desktopové, Fedora Server pro serverové, Fedora IoT pro internet věcí, Fedora Cloud pro cloudové nasazení a Fedora CoreOS pro ty, kteří preferují neměnné systémy. Vedle nich jsou k dispozici také další atomické desktopy, spiny a laby. Podrobný přehled novinek v samostatných článcích na stránkách

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    28.4. 15:44 | Zajímavý článek

    David Malcolm se na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vybraných novinkách v GCC 16, jež by mělo vyjít v nejbližších dnech. Vypíchnuta jsou vylepšení čitelnosti chybových zpráv v C++, aktualizovaný SARIF (Static Analysis Results Interchange Format) výstup a nová volba experimental-html v HTML výstupu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    28.4. 15:11 | Nová verze

    Byla vydána verze R14.1.6 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.

    JZD | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (2%)
     (13%)
     (31%)
     (3%)
     (7%)
     (3%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1459 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Cenzura Internetu díky tlaku veřejnosti neprošla

    Díky obrovskému tlaku veřejnosti (a posléze i médií) navrhovatel cenzurního přílepku Jan Farský za TOP 09 nakonec ustoupil a navrhl oddělené hlasování o cenzuře Internetu od zbytku novely loterijního zákona. Přesto pro cenzuru hlasovalo dost poslanců – nejvíce za ODS a VV. Naštěstí však byli přehlasováni. Sám Farský se hlasování zdržel. Pro více vizte Pirátské Noviny.

    22.6.2011 12:43 | xm | Zajímavý článek


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    22.6.2011 14:13 nikdo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cenzura Internetu díky tlaku veřejnosti neprošla
    Obávám se, že kouřová clona s cenzurou internetu zafungovala skvěle a velcí provozovatelé hazardu si mohou mnout ruce, jak jim jejich prolobovaný zákon bez zájmu veřejnosti krásně prošel parlamentem.
    Fill avatar 22.6.2011 15:09 Fill | skóre: 19 | blog: Fill | Třebíč
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cenzura Internetu díky tlaku veřejnosti neprošla
    Ano, je to velmi dost dobře možné. Je velmi oblíbenou kratochvílí lobbistů zákonodárcům (v celém světě) podstrkávat Easter Eggs, tj. zjevné zrůdnosti, aby pro samou radost z jejich odhalení zapomněli objevit jiné zlo (ale to není důvod je nechat projít to větší zlo), viz.

    http://www.ceskapiratskastrana.cz/tiskove-zpravy/pirati-lide-smetli-cenzurni-prilepek-ze-stolu-%E2%80%93-je-signal-k-politicke-reforme

    Je to znepokojující a není se pak čemu divit, co z parlamentů leze. Proto je potřeba politický systém zmodernizovat, zprůhlednit neb lobby jsou technologicky a PR výrazně napřed a prorostlé do starých struktur.
    22.6.2011 15:23 sidik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cenzura Internetu díky tlaku veřejnosti neprošla
    To je sranda jak se pár tisíc podpisů pod něčím, co nemá sebemenší právní vymahatelnost (petice), označuje za obrovský tlak veřejnosti a důvod zamítnutí návrhu. A kdokoliv bude odporovat, bude označen za kacíře a odpůrce svobody :)

    Ostatně, počet hlasů poměrně krásně dokazuje, že nešlo o nějaký tlak veřejnosti a médií ale prosté zablokování z principu "opozice zablokuje cokoliv vláda navrhne".
    belisarivs avatar 22.6.2011 15:33 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cenzura Internetu díky tlaku veřejnosti neprošla
    prosté zablokování z principu "opozice zablokuje cokoliv vláda navrhne"
    Myslis ta opozice, ktera ma v parlamentu mensinu?

    Jak se jim to, klukum usatym, povedlo? Poradne se vykrmili a pak zablokovali vstup do snemovny?
    IRC is just multiplayer notepad.
    22.6.2011 18:51 sidik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cenzura Internetu díky tlaku veřejnosti neprošla
    Menšina přece ničemu nevadí. Ta by platila v případě, že by byli přitomni všichni a hlasovali všichni. Všichni přítomní nebyli, hlasovalo jich snad 100. Pro bylo pár zainteresovaných, ostatním to bylo jedno nebo netušili o co jde, takže se zdrželi. Proti hlasovaly levicové strany. Tam taky nikdo moc netušil o co jde ale bylo to proti vládě a hlavně proti Kalouskovi, takže pro ně dostatečné důvody hlasovat proti.
    22.6.2011 20:05 xm | skóre: 36 | blog: Osvobozený blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cenzura Internetu díky tlaku veřejnosti neprošla
    Zapomínáte na jednu podstatnou věc - v předchozím (druhém) čtení to prošlo sněmovnou naprosto hladce. Pokud by se lidé důrazně a hlasitě neozvali, cenzuru bychom tu dnes již měli schválenou.
    Svoboda je tím nejdůležitějším, co máme. Nenechte se o ní připravit, podporujte Pirátskou stranu!
    22.6.2011 20:59 lyon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cenzura Internetu díky tlaku veřejnosti neprošla
    Pokud uz chcete vymejslet nejake teorie, tak si alespon sezente nejaka fakta z jednani snemovny. Pak ze sebe nebudete muset delat pitomce...
    23.6.2011 08:46 sidik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cenzura Internetu díky tlaku veřejnosti neprošla
    Výsledky hlasování jsou dostatečně výmluvné.
    Pavel Čejka avatar 23.6.2011 14:53 Pavel Čejka | skóre: 28 | blog: tosinezaslouzijmeno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cenzura Internetu díky tlaku veřejnosti neprošla
    Tlakem veřejnosti jsou i názory v mnoha diskuzích, zveřejnění kritických a pochybovačných článků v několika periodikách a to včetně nepočítačových. A určitě i přímé odezvy.

    Poslanci Farskému jsem psal, stručný, ale velmi kritický email, kde jsem se snažil vysvětlit, proč je jeho návrh nesmyslný. Věřím, že jsem nebyl jediný a že i takové drobnosti mohou mít vliv.
    jiri.one avatar 22.6.2011 17:37 jiri.one | skóre: 19 | blog: Jiriho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cenzura Internetu díky tlaku veřejnosti neprošla
    "nejvíce za ODS a VV" - takze tyhle volit nikdy nebudu.
    www.jiri.one - Můj blog o Linuxu, hrách, životě, ...
    Petr Tomášek avatar 22.6.2011 17:56 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cenzura Internetu díky tlaku veřejnosti neprošla
    A ty bys je snad někdy volil?
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!
    jiri.one avatar 22.6.2011 20:04 jiri.one | skóre: 19 | blog: Jiriho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Cenzura Internetu díky tlaku veřejnosti neprošla
    Asi mas pravdu, nevolil :). Naposledy jsem volil Piraty a hodlam v tom pokracovat :).
    www.jiri.one - Můj blog o Linuxu, hrách, životě, ...

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.