Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Deset let čekání na oficiálního klienta Google Drive (Disk Google) pro Linux. Služba byla představena 24. dubna 2012 [Hacker News].
Tiskni
Sdílej:
Já se ptám na technickou část...A to ostatní mají poznat z křišťálové koule? Protože doteď jste se ptal "čemu to přesně vadí". Dvakrát.
Nevytrhávej věci z kontextu.Nevytrhávám věci z kontextu, soudruhu. Kontext byl otázka "čemu to vadí" a následné konstatování, že existují jiné projekty, které vám příslušný produkt zprovozní i bez oficiálního klientu. Pokud máte pocit, že z toho měli čtenáři vyvodit, že se ptáte na problémy s těmi jinými projekty, tak se přinejmenším dá s určitostí říct, že alespoň dva lidé ten pocit neměli.
Ty se mě snažíš urážet opakovaně a divné ti to nepřijde.Skutečně? Jak?
"Soudruhu" si označuj lidi z tvý partaje, já do ní nepatřím.Moje partaj - ať už to má být cokoliv, doteď jsem nevěděl, že nějakou partaj mám, a ani teď nevím, jaká partaj to má být - se slovem soudruhu neoslovuje. Toto oslovení je u mě vyhrazeno jen pro lidi, co se vůči ostatním chovají jako bolševici. A to vy, soudruhu, jednoznačně děláte.
Tím, že mě začneš nazývat soudruhem na základě toho, že jsi nepochopil jednoduchou otázku.No a to je ten problém: mýlíte se totiž tady, hned na začátku.
Kontext byl otázka "čemu to vadí" a následné konstatování, že existují jiné projekty, které vám příslušný produkt zprovozní i bez oficiálního klientu. Pokud máte pocit, že z toho měli čtenáři vyvodit, že se ptáte na problémy s těmi jinými projekty, ...Když opomenu naprostou absurditu tohoto 'sporu', tak i při té nejúpornější snaze to sdělení nedokážu interpretovat jinak, než jak zamýšlel Max. Tak teď je to alespoň 2:2...