Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Rada Evropy navrhuje mezinárodní smlouvu, která by měla zajistit neutralitu internetu a chránit jej před politickými tlaky. Návrh smlouvy byl přirovnán k Outer Space Treaty z roku 1967, která signatáře zavazuje k objevování vesmíru jen s ohledem na prospěch všeho lidstva. Stejně tak "Internet Treaty" chce zachovat internet jako globální komunikační síť nezávislou na státních hranicích.
Tiskni
Sdílej:
Tak a teď si děti myslete že EU je pro svobodu internetu a že se ho vůbec nesnaží omezovat a řídit.
The Internet Treaty will attempt to set the Internet's multi-stakeholder government in international law. It will effectively create a world government of the Internet, and establish principles by which it must be governed "as a public asset for the Internet community as a whole".
The Treaty would prevent states from blocking communications on the Internet and make them co-operate in protecting the web from being rent asunder by growing security threats.Volajme to však "zmluva za slobodný Internet". IMO naozaj slobodný Internet nepotrebuje žiadnu vládu, pretože Internet je presne taký akí sú ľudia, ktorí ho používajú.