Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
FFII podalo stížnost proti Radě Evropské unie u ombudsmana. Důvodem je to, že Rada nadále odmítá zveřejnit informace o chystané mezinárodní dohodě ACTA, která může mít dalekosáhlý negativní dopad na IT, zdravotnictví a další odvětví. EU tímto pravděpodobně jedná v rozporu s předpisy o veřejném přístupu k informacím.
Tiskni
Sdílej:
Myslím že už se to někde probíralo, rada EU se hájí tím, že ACTA je obchodní dohoda a tak se na ní nevztahují požadavky na transparentnost procesu.Jestli chce rada EU (a také Evropská komise) dosáhnout toho, aby nebyla ratifikována Lisabonská smlouva, jen tak dál. Přesně věci tohoto typu jedním z hlavních důvodů, proč mám krajní nedůvěru k předání více pravomocí orgánům EU a proč bych při případném referendu (které by se podle mého názoru každopádně mělo konat, protože jde o velmi zásadní věc) v tuto chvíli hlasoval proti.
(V pätičke máš, asi omylom, nejakú kravinu.)
Všetko sú iba domnienky, pokiaľ sa to nedá zmerať či zvážiť. Ak sa to zmerať alebo zvážiť dá, je to podložená domnienka.
> Přesně věci tohoto typu jedním z hlavních důvodů, proč mám krajní nedůvěru k předání více pravomocí orgánům EU
A myslis, ze pokud by jednani probihalo primo se zastupci clenskych statu, tak by vypadalo jinak? Myslim, ze naopak - nejenom, ze ono projednavani by probihalo uplne stejne v tajnosti, ale nasledne schvalovani zakonu by vsichni poslanci aktualne vladnouci koalice (bez ohledu na to, ktera by to zrovna byla) poslusne schvalili, protoze poslanecke snemovny jsou silne svazane s vladou a tak 'vladni' poslanci casto pro vec hlasuji jen proto, ze jejich stranicke vedeni je zaroven soucasti vlady. Oproti tomu poslanci v Evropskem parlamentu nejsou primo svazani s exekutivou ani s Evropskou komisi, takze jejich rozhodovani mene ovlivneno podobnymi tlaky.
naděje umírá poslední...Ale umira.
Na bazi dohod funguje obrovska spousta veci, uz proto, ze neexistuji zadne mezinarodni zakony. Zrovna treba patentova ochrana vyplyva z dohod zastresenych WTO. Nebo to ze nekdo spacha v cechach vrazdu a utece do jine zeme a je vracen k nam, opet se nejdna o nic jineho nez o dohodu.
Do zakonu se potom promitnout musi, protoze tezko byste jinak mohl dodrzovat ustanoveni te smlouvy, kdyz neznate jeji obsah. Ciste hypoteticky (protoze samozrejme neznam ta tajna ustanoveni), verejne bude treba to, ze je mozne zverejnit uzivatele konktretni IP adresy a tajne bude to, ze stat, ktery to nedokaze uhradi miliardu dolaru odskodneni majitelum prav, ktera byla poskozena.
Jak uz to byva, vec je velice slozita, protoze tady se slibuje ochrana pred padelanim zbozi, coz je vec celkem zasluzna a urcite jste uz videli minimalne v televizi ceske firmy, ktere poklada to, ze cina dodava padelky jejich vyrobku, at se jedna o motorky nebo padelky elektroniky vyvinute v jablotronu. Smlouva ale zrejme nerozlisuje mezi padelanim hmotnych vyrobku a nehmotnych vyrobku, tedy software, filmu, hudby...
Na druhe strane, zrejme metody, ktere maji byt pouzity k dosazeni cilu techto smluv nejsou vubec jasne. Ocekava se, ze se bude jednat o nejake legalizace DRM i tam, kde nyni neni legalni (ale je zasadni otazka, zda je to v pripade CR zmena, protoze u nas uz neni legalni prekonani DRM ani v pripade, ze vytvarite kopii pro vlastni potrebu). Mohlo by dojit k omezeni toho, ze stahovani je legalni.
Cely zasadni problem je prave v tom utajeni, vi se jen to, co sem tam nekdo vynesl a toho neni moc a nevi se ani jak je to duveryhodne.
"Nemá totiž mrcha, koho by už zabila." - To je názor jednoho léčitele z východu, který jsem kdysi četl.