42 svobodných a otevřených projektů získalo finanční podporu od NLnet Foundation (Wikipedie).
Americký výrobce čipů Intel plánuje propustit více než 20 procent zaměstnanců. Cílem tohoto kroku je zjednodušit organizační strukturu ve firmě, která se potýká s problémy.
Byla vydána OpenMandriva Lx 6.0 s kódovým názvem Vanadium. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
CSIRT.CZ, český národní CERT provozovaný na základě veřejnoprávní správní smlouvy společností CZ.NIC, shrnuje patnáct let svého fungování pod tímto sdružením: CSIRT.CZ – 15 let ve sdružení CZ.NIC.
Commodore OS Vision (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 3.0. Jedná se o linuxovou distribuci určenou pro fanoušky značky Commodore. Předinstalována je na počítačích Commodore 64x.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 208. brněnský sraz, který proběhne v pátek 25. dubna od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1.
Ve svém článku Getting Forked by Microsoft popisuje autor programu Spegel svoji nepříjemnou zkušenost s firmou Microsoft. Firma ho kontaktovala a zpočátku to vypadalo, že by mohlo jít o oboustranně prospěšnou spolupráci, autor tedy ochotně odpovídal na jejich otázky ohledně architektury programu a pomáhal jim ho zprovoznit. Následně komunikace ze strany Microsoftu utichla. Autor předpokládal, že zřejmě došlo ke změně priorit a firma
… více »Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Na středu 18. ledna je vyhlášena stávka webů proti SOPA (který má být Americkým kongresem schvalován 24. ledna). Přibývá významných webů (Reddit, FSF, Twitpic, Mozilla, ...), které v tento den svůj web nahradí touto statickou stránkou. Provozovatelé webů mohou formulářem oznámit své připojení ke stávce a uživatelé upozornit na web, který by rádi na seznamu hrdinů viděli.
Tiskni
Sdílej:
See full (unfiltered) list of protesting sitesTam se na tu stránku dostaneš. A google je tam proto (dokonce tam je více než desetkrát), protože nikdo nekontroluje co se do těch textových polí zapíše (proto unfiltered). Je tam dokonce i několik mailů - lidi prostě přehodili pole.
.. no cenzura rozhodne nie je riesenim.to je jasné...
a zaměřit pozornost jenom na ty, kdo by představovali reálnou hrozbuyour argument is flawed, sir
„Tento rok se zapíše do historie. Vůbec poprvé zavedl civilizovaný národ úplnou registraci zbraní. Naše ulice budou bezpečnější, naše policie efektivnější a celý svět nás bude následovat vstříc budoucnosti!“ Adolf Hitler, 1935Proto:
"Totalitní stát může dělat velké věci, ale jednu věc udělat nemůže: nemůže dát dělníkovi v továrně pušku a říct mu, aby si ji vzal domů a měl ji v ložnici. Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala." George Orwell
ale to jsme zase u toho, proč by chtěl systém chytat geekyTřeba pro to, že geeci mají ve zvyku pokoušet se nahlodávat totalitní režimy?
geeci mají ve zvyku pokoušet se nahlodávat totalitní režimy[citation needed]
Co by měl systém ze sledování terabajtů zcela zbytečných a nicneříkajících dat (které dneska musí tvořit minimálně 90% vešekerého internetového přenosu, spíš více),stále nechápu, proč by se měly sledovat "terabajty zcela zbytečných a nicneříkajících dat", to je podmínka, kterou si tam naprosto nesmyslně přidáváš
když by ho ve skutečnosti *opravdu* zajímali jen ti kriminálníci (whatever that means)?a to je druhé nesmyslné omezení tvůj dotaz zněl: "Jak by sis takový úplný zákaz kryptografie představoval v praxi?" a odpověď: "Asi jako v Kingdom of Condom? Bys musel vydat privátní klíče, jinak podezření z terorismu a vezení?" chyba je v tom, že předpokládáš aplikaci zákazu jenom na "kriminálníky (whatever that means)", a tuto skupinu nějak neurčitě vymezuješ tak, aby se ti to hodilo - aby do ní nespadl kdokoliv šifrující jenže on do ní právěže spadne "kdokoliv" - takže si své vývody laskavě pouprav, aby tomuto odpovídaly ostatně on už ti to říkal Jenda - stačí pár examplárních případů a nejméně 80% zbytku se zalekne(*) ... a připomínám, že se bavíme o tom "Jak by sis takový úplný zákaz kryptografie představoval v praxi?" a ne "jak pochytat zločince(**), když jsou jak jehla v kupce sena" (*) viz silnice, někde je naprosto nesmyslné omezení rychlosti, a většina řidičů tam nejezdí dle toho, kolik situace umožňuje, nýbrž tak do 110% hodnoty omezení - jeli by tak i kdyby neměli příklady, jak policajti někde někoho změřili? (**) přičemž slovem "zločince" míním lidi pro společnost nebezpečné, nikoli všechny, kteří pouze porušují nějaký zákon, třeba ten o zákazu kryptografie
Pointu chápu a v podstatě souhlasím, ale vážně ti to nepřijde trochu přitažené za vlasy, i v dnešní našponované době?Nepřijde. Jasně, dokud budou ve vedení státu tak neschopní lidé, jací jsou, nehrozí to. Ale situace se mění…
V mém příspěvku bylo "v praxi" zcela záměrně. Zajímala mě právě ta vymahatelnost, to, jakými prostředky by se dodržování zákazu kontrolovalo a co všechno by ovlivnilPri tvorbe takýchto zákonov (a som presvedčený, že sa takéto zákony bežne prijímajú) sa vonkoncom nemyslí na to, aby bolo každé porušenie stíhané. Ale keď už treba niekoho dostať z cesty, tak aspoň netreba dlho vymýšľať, za čo ho stíhať. (teraz, ma ospravedlňte, idem si opraviť trhlinku v alobalovej čiapke.)
Bohužel toto není paranoia ale realita. Bude hůř.
nepohodlnejch buricu muzou bejt plny lagryJeště bych to rozvedl, vězení v dnešní době není pro spoustu lidí trestem, ale zlepšením.
Ačkoliv se totiž může zdát, že jde o čistě americký zákon, a že nás tedy zahraniční právní úprava nemusí příliš trápit, opak je pravdou. SOPA má významné přeshraniční důsledky, navíc je z velké části zaměřena právě na porušování amerických autorských práv neamerickými subjekty.zdroj: http://www.tyinternety.cz/udalosti/co-znamena-sopa-pro-otevreny-web-wikipedii-a-svet2-5612