Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
The Register přináší informaci, že Google částečně ustupuje držitelům autorských práv a od přístího týdne začne používat upravený vyhledávací algoritmus, který zohledňuje počet validních porušení autorských práv. Klasifikované stránky budou posunuty do nižších pozic ve vyhledaných výsledcích. Stručný popis změn je k dispozici na oficiálním blogu Googlu.
Tiskni
Sdílej:
yahoo mail býval také celkem slušný, ale je tam o něco více reklamy než na googlu.A že tam ta pošta vůbec nedojde (protože ji server natvrdo odmítá s generátorem náhodných "antispamových" hlášek), to vám nevadí?
To řeší jenom část problému, podle mně zatím neexistuje webmail který by se mně používal tak snadno jako Gmail.Imho jde více-méně jen o zvyk.
Akorát prostě rád používám webové rozhraníTo já taky. Jsem spokojen s Roundcube. Mám i rozšíření do prohlížeče (funguje v podstatě s libovolným IMAP). Neříkám, že toto řešení nemá své mouchy, ale když to porovnám s dřívější prací s GMailem, není to o nic horší.
a nestacilo by napstat -warez?Nejspíš ano, ale to by se předřečník nemohl tak kvalitně urazit.
Seznam používá taky mapy (respektive data) Google?To dělají AMapy (z Centrum.cz), tam jsou všechny měřítka mimo dvou s nejvyšším rozlišením od Googlu. Seznam má buď vlastní data, nebo bere data od stejných dodavatelů jako Google.
symbian
GMail > LavaBit, Zoho a milion dalších alternativNejlépe Roundcube na vlastním serveru...
rovnou trest smrti.Ctenarum nebo autorum?
On třeba takovej GMail v dobách, kdy měl 5 uživatelů, taky nebyl moc vyspělej...Omyl. Ja mam Gmail od doby, kdy byl predstaven a v podstate od pocatku byl dale nez maily majici v te dobe statisice uzivatelu.
On třeba takovej GMail v dobách, kdy měl 5 uživatelů, taky nebyl moc vyspělej...
Ty jsi už viděl spamfiltr, který nikdy neudělá chybu? To by mě zajímalo, sem s tím.Minimálně už jsem viděl spamfiltr, který propustí o něco více spamů (ovšem stále pod 1%), ale legitimní mail za spam neprohlásí takřka nikdy (méně než 0.01% případů).
neoveruje se to nijak (viz us zakon)
ty das dmca, google koukne na obe url co poskytnes (jednu tvoji originalni a druhou s tim kradenym necim)
pokud to je stejne, vyradi to
a do google webmaster tools (pokud dana domena to ma aktivovane) napise info, ze jim bylo neco vybanovano (muzou podat protest)
that's all