Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Čtrnáctková řada webového prohlížeče Google Chrome byla prohlášena za stabilní. Dle oznámení bylo ve verzi 14.0.835.163 opraveno 34 bezpečnostních chyb. Jejich nálezcům bylo vyplaceno dohromady 14 337 dolarů. Nová řada přináší možnost spouštění binárního kódu přímo v prohlížeči (Native Client) a Web Audio API.
Tiskni
Sdílej:
http
, ať už byl použit protokol HTTP 1.0, 1.1 nebo protokol SPDY. Naproti tomu případ, kdy to zobrazování vadí, je přesně jeden, a to ten, který už tu popsal Luboš – když chce okopírovat jenom hostname a Chrome mu z toho automaticky udělá URL.
http://
, a hůře, když tam bylo https://
. Pořád si myslíte, že je dobré takhle mást uživatele?
To je zajímavé, jak tady v diskusi máme spoustu teoretiků, kteří ten protokol sami k ničemu znát nepotřebují (možná to dokonce některé mate), ale vehementně prosazují, že určitě musí existovat někdo, pro koho je ta informace důležitá.Asi jsi nepochopil, proč Luboš vůbec to vlákno začal. Jestli jsem to já správně pochopil, tak: Někdy chci kopírovat URL i s protokolem, někdy ne → chci vědět co kopíruju, čili označím jen ten text, který chci zkopírovat (a ten se skutečně zkopíruje tak ja je) → chci aby se zobrazoval protokol. Jestli to je nebo není užitečné pro nějakou informaci při prohlížení s tím ani moc nesouvisí, takže nemusíš hned vytahovat kampaň za přizpůsobování se BFU.
If you think your users are idiots, only idiots will use it.
mailto:
před adresou taky nezobrazuje žádný poštovní klient, a nezdá se, že by tím uživatelé nějak trpěli.
za trolla je někdo označován jen proto, že má jiný názorJá vás považuju za trolla i v diskuzích, kde se v názoru shodneme.
Dá se nastavit, aby se ukazovalo http://? Často chci zkopírovat jen doménu (třeba kvůli whoisu) a ten šmejd mi tam najednou do schránky před to to http:// přidá...Zkoušim to patchnout, asi to ale v životě nezkompiluju, jednak to trvá roky a jednak maj nějakej šílenej build system; vyhazuje to naprosto podivný a nepochopitelný chyby...
.o
... Geniální!
Asi se na to vy****...
.c
.