Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Vyšlo GPXSee 2.10 - prohlížeč a analyzátor GPX souborů. Verze 2.10 přináší grafy tepové frekvence, vylepšené GUI a mnoho drobných oprav. Zdrojové kódy na Githubu, balíčky na OBS. (Windows build na Sourceforge)
Tiskni
Sdílej:
Koukam, ze se stitis psani komentaru.
Jak kdy a jak kde. U hobby projektu, kde není předpoklad, že se na něm bude podílet víc lidí, se dá čas využít mnohem účelněji, než psaním komentářů "pro nikoho"... Navíc ten projekt není moc dlouho za "živelnou fází", kdy nemá cenu psát komentáře u jakéhokoliv projektu.
Namatkou treba https://github.com/tumic0/GPXSee/blob/master/src/nicenum.h, pripadne .cpp - neni na prvni pohled jasne, co to ma delat. Prijde mi to trochu skoda.
niceNum() má vracet hezké číslo, to je snad jasné z názvu, ne? V zásadě jde o to, že člověk obecně preferuje nějaké číselné rozsahy, protože jsou "hezčí" než jiné.
Ale díky za zmínění, je tam totiž chyba, na kterou sice narazí asi jenom v Holandsku nebo u Mrtvého moře, ale opravit by se měla
je tam totiž chyba, na kterou sice narazí asi jenom v Holandsku nebo u Mrtvého moře, ale opravit by se měla
Planej poplach, se zápornejma číslama se to nemůže zavolat
Jsou
Základní https://m1.mapserver.mapy.cz/base-m/$z-$x-$y Turistická https://m1.mapserver.mapy.cz/wturist-m/$z-$x-$y
Tipnul bych si, že jako oddělovač nemáš TAB ale mezery. Formát je popsanej v "Help"->"Data sources" nebo na webu programu.