Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.
Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.
Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Hector "marcan" Martin skončil jako vedoucí projektu Asahi Linux aneb Linux na Apple Siliconu. Projekt ale pokračuje dál.
Tiskni
Sdílej:
Jak velkou část svého platu chcete posílat Ukrajině? [ ] nic [ ] čtvrtinu [ ] polovinuJe na takové formulaci něco nejasného?
pokud se Ukrajinci rozhodnou dál bojovatI ti, které násilím unáší z domova a vozí na frontu svázané?
Царь хороший, бояре плохие.
A jo, takze kazdy kdo nesouhlasi s rozhazovanim penez na gender, s otevrenymi hranicemi pro kohokoliv je dle tebe blbec... hele, nechces napsat pro kterou slunickovou organizaci jsi pracoval nez te ted odesli?No vždyť říkám, debilové s ním měli různý problémy existující v jejich vlastních hlavách. Nemusels to hned ilustrovat.
https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-ucitelka-rozcilila-studenty-i-rodice-v-hodine-dejepisu-ukazovala-surovou-bavlnu-40501993
Skoč tam, natrhej bavlny pytel celý, skoč tam, natrhej bavlny celý žok...Tu jsme měli za bolševika v učebnici hudební výchovy, v rámci výuky proti rasizmu, xenofobii a otrokářství. Čili k chcimírství a dezolátství. Originál.
Mě stejně fascinuje že tu ten realj vždycky jebe slováky za to, že volí Fica (a jeho vocasy) a pak tam kvůli tomu mají bizár ve vládě a mrdník ve státě, ale jako co jinýho je volit Trumpa? Stejná populistická polívka kdy si na krk dosadíš pány tvořený nepředvídatelným mixem zlejch sviní, extrémně nekompetentních ideologických blbců a wild card je, kolik procent z toho je ještě i klinickej mašíbl. (No a pak ti ruský agenti, potenciálně...)
No ale asi přeceňuju, kolik rozumu ten blb má.
hele, nechces napsat pro kterou slunickovou organizaci jsi pracoval nez te ted odesli?třeba tenhle slint je klasická situace "meds now"
Hádám, že jsi byl součástí nějaké libtardí woke neziskovky a teď si musíš hledat práci.TVL bacha na to když ty píčoviny kopíruješ ze z připravenýho seznamu, může se ti stát, že tenhle nice try idiote už někdo v "diskuzi" ukradl.
V případě staged atentátu krvácející ucho snadno nasimulujete na zemi v chumlu ampulí s tekutinou příslušné barvy a v únikovém voze pak cestou do nemocnice i věrohodně vypadající zranění.
Moc bych tomu nevěřil. Podle mě je to prostě takovej ten případ fatální historický smůly, která pak má tragický dopady a věčně už si lidi budou říkat, jak s trochou štěstí mohly být věci jinak. Škoda, no. Sice by to byl zločin jako jakákoli jiná vražda, ale bývalo by to asi předešlo o dost horším věcem. No a právě proto měl zmrd kliku, Murphyho zákon.
Kdyby to náhodou byla pravda, tak holt doklad toho, jak moc americká pravice tu zemi posrala.
Jenže ne všichni ty peníze takhle spálit chtějí. Měli by mít právo nedávat na válku nic. Ať jí platí jen ti co jí podporují. Předpokládám že ty už polovinou svého platu přispíváš
V src stromu stable kernelu 6.13.2 je 35381 .c, 26375 .h a 153 .rs souborů (0,4%), vzato na řádky kódu (bez komentářů) je podíl Rustu cca 0,05%.To uvádíš jako zajímavost, nebo je v tom skrytý nějaký argument?
Isn't in USA common to sue anyone for anything, why author doesn't sue those organisations for violating his rights (by law)? Because he knows he would lost. First Amendment: "Congress shall make no law ....", not "Organization shall make no rule ..."nereagoval a jeho obhájci nenalezli vhodný protiargument (bez berličky deep state, ve kterém podle všeho jedou soudci a státní zástupci a to i ti ustanovení Trumpem?)
that's a TV trope afaik. I've never seen anyone even quote that sentence with serious use in mind. Even if you could sue them, you have to convince the judge this is an issue that is big and serious enough, and since the state is involved, they will not investigate themselves.
Vsechny ty pravidla vychazeji z konkretnich zakonu a jde jenom o snahu vyhnout se ruznym pravnim problemum.Ta brčka byl jen neoznačený off topic, s prvním dotazem zcela nesouvisející.