abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 12:44 | Zajímavý software

    Byla oznámena nativní podpora protokolu ACME (Automated Certificate Management Environment) ve webovém serveru a reverzní proxy NGINX. Modul nginx-acme je zatím v preview verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:22 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:55 | IT novinky

    Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 04:33 | Bezpečnostní upozornění

    Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 1.25 programovacího jazyka Go (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    12.8. 13:44 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.2 s kódovým jménem Zara. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze novou XApp aplikaci Fingwit pro autentizaci pomocí otisků prstů nebo vlastní fork knihovny libAdwaita s názvem libAdapta podporující grafická témata. Linux Mint 22.2 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    12.8. 13:00 | IT novinky

    Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedie prohrál v Británii soudní spor týkající se některých částí nového zákona o on-line bezpečnosti. Soud ale varoval britského regulátora Ofcom i odpovědné ministerstvo před zaváděním přílišných omezení. Legislativa zpřísňuje požadavky na on-line platformy, ale zároveň čelí kritice za možné omezování svobody slova. Společnost Wikimedia Foundation, která je zodpovědná za fungování

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    12.8. 12:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 2.0.0 nástroje pro synchronizaci dat mezi vícero počítači bez centrálního serveru Syncthing (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    12.8. 12:33 | IT novinky

    Americký prezident Donald Trump se v pondělí osobně setkal s generálním ředitelem firmy na výrobu čipů Intel Lip-Bu Tanem. Šéfa podniku označil za úspěšného, informují agentury. Ještě před týdnem ho přitom ostře kritizoval a požadoval jeho okamžitý odchod. Akcie Intelu v reakci na schůzku po oficiálním uzavření trhu zpevnily asi o tři procenta.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    11.8. 04:55 | Nová verze

    Byl vydán Debian GNU/Hurd 2025. Jedná se o port Debianu s jádrem Hurd místo obvyklého Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (52%)
     (18%)
     (4%)
     (5%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (16%)
    Celkem 390 hlasů
     Komentářů: 23, poslední 4.8. 13:01
    Rozcestník

    HP platinovým členom The Linux Foundation

    Hewlett Packard sa stal platinovým členom konzorcia The Linux Foundation zastrešujúceho vývoj Linuxu, napríklad aj zamestnávaním vývojárov ako Linus Torvalds alebo Greg Kroah-Hartman. HP už bolo predtým zlatým členom.

    6.11.2012 07:48 | Martin Rusko | Komunita


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    6.11.2012 08:08 aaa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP platinovým členom The Linux Foundation
    Výborně. Teď ještě reálně nabídnout počítače bez Windows, ať člověk nemusí neustále platit tu nesmyslnou OEM daň Ballmerovi.

    Většina HW od HP se sice dá zakoupit bez OS, v drtivé většině případů ovšem pouze přes HP TOP CONFIG s 20-25% příplatkem za individuální požadavek. Předkonfigurované modely až na pár vyjímek bez Os nejsou. Člověk tak vybere model, v nastavení vyhodí Windows, a zjistí že zaplatí o několik tisíc více. Kreténi.

    Taky by mohli začít používat standardní hardware. Narvat do pracovní stanice zdroj rozměrů ATX, ovšem s jinou rozteční montážních děr a zcela nekompatibilní kabeláží, to nemůže být nic jiného než naschvál.
    6.11.2012 08:41 Olaf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP platinovým členom The Linux Foundation
    Jo, já taky raději bez OS, haha. Je fakt, že Acer míval (nevím jak teď) TravelMaty (což bývají výborně vybavené notebooky) snad všechny bez OS (tentýž model byl s OS i bez OS). Dost jsem je proto kupoval (a ve srovnání s HP nebo Asusem prostě nepotřebovaly servis...). Co mně vadí dodnes, je nemožnost koupit netbooky bez OS. Vzhledem k ceně HW si ale myslím, že zvláště ty netbooky bez OS by snad ani nemohly být levnější, protože výrobce získává peníze za OEM instalaci demo verzí apod. crapwaru, takže je-li tam Win, ten netbook je de facto dotovaný; čili bez softwaru by mohl být o kapku dražší. Ale čísla neznám přesně.
    6.11.2012 08:50 Miro
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP platinovým členom The Linux Foundation
    No ja som moj HP kupoval s predinstalovanym Opensuse kedze som vyradil z hladania windows. Spokojnost s HW nadpriemerna akurat aj ten suse musel ustupit Kubuntu.
    pavlix avatar 6.11.2012 10:16 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP platinovým členom The Linux Foundation
    Myslím, že se ty notebooky prodávaly se SLED.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    6.11.2012 11:09 aaa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP platinovým členom The Linux Foundation
    ano byl to SLED. Uz dlouho jsem zadny v nabidce nevidel. Pouze pres konfigurator, za priplatek.
    pavlix avatar 6.11.2012 11:19 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP platinovým členom The Linux Foundation
    Za kvalitu se platí :).
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    6.11.2012 12:23 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP platinovým členom The Linux Foundation
    To by mohl někdo tvrdit i o MS Windows 8-/
    6.11.2012 12:25 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP platinovým členom The Linux Foundation
    To by mohl někdo tvrdit i o MS Windows 8-/
    pavlix avatar 6.11.2012 12:28 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP platinovým členom The Linux Foundation
    Za ty se taky připlácí? Já měl za to, že notebooky bez OS jsou stejně drahé či dražší než ty s Windows.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    little.owl avatar 6.11.2012 16:37 little.owl | skóre: 22 | blog: Messy_Nest | Brighton/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP platinovým členom The Linux Foundation
    :-D
    A former Red Hat freeloader.
    6.11.2012 09:39 kmarty | skóre: 15
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP platinovým členom The Linux Foundation
    Sice mam v tomhle 2-3 roky mezeru (nevim co se u HP zatim stalo), ale ... opravdu si myslite ze se to tyka desktopu? U serveru je to neco jineho, tam tu jakous takous snahu meli uz pred cca osmi lety.
    6.11.2012 11:08 aaa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP platinovým členom The Linux Foundation
    V praci mame pracovni stanice HP. Kdyz jsem si jednu chtel objednat domu zjistil jsem toto:

    1) Defaultni konfigurace jsou pouze s Windows 7.

    2) Minoritni zmena (vetsi RAM apod.) neni problem, zasadni zmena jako CPU nebo OS znamena nutnost jit pres HP TOP CONFIG

    3) HP TOP CONFIG znamena o 20-25% vysi cenu a az 3 tydny prumernou dobu dodani, i kdyz chce clovek takovou blbost jako system bez OS

    4) Pracovni stanice Z220/Z420/Z620/Z820 jsou sice dle meho nazoru povedene (do firmy s 3 letou NBD zarukou idealni), ale pro domaciho uzivatele to je vyjeb nejvetsi. Pisou sice zakladni deska formatu ATX, ale v tom kompu je naprosto nestandardni kabelaz, takze clovek nemuze svepomoci provest zmenu, pokud komponenta nestaci, nebo uz ji HP po 3 letech treba nedodava. Napajeni ze zdroje do desky ma jakysi proprietarni format 18-pin, jediny povoleny zdroj je ten original HP 400W. Pokud pozdeji clovez zjisti, ze mu 400W nestaci, potrebuje navic dalsi MOLEX, SATA nebo 6/8 pin pro grafiku a podobne, je v prdeli. Stejne tak je v prdeli, kdyz zdroj po nejake dobe odejde, protoze ATX tam kvuli nekompatibilnim konektorum nezapoji, a náhradní HP je predrazeny, nemusi byt k dostani, nebo nemusi vyhovovat vykon/vybava (viz vyse). Zvlastni taky je, ze do toho jejich 18pin mechanicky pasuje standardni 20/24 ATX, s tim ze 2 respetive 6 krajnich pinu je "bokem", napeti a funkce pinu je pochopitelne prehazena, takze to konci okamzitym spalenim desky. Vzhledem k tomu, ze tvar jednotlivych koliku je vicehran, v kazde pozici nejak natoceny, museli to udelat schvalne, z lajdactvi, nejspise oboji. Nekolik zakazniku tak znicilo desku jen proto, ze HP nejen ze neupozornuje na nestandardni zdroj, ale hloupe je ponechava mechanicky kompatibilni s ATX.
    7.11.2012 15:45 Michal Marek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP platinovým členom The Linux Foundation
    ProBooky a EliteBooky se SLEDem HP skutečně prodává a měly by jít koupit i v Česku. Viz třeba: hpmarket.cz.
    mikirc avatar 6.11.2012 14:21 mikirc | skóre: 19 | blog: MikiSoft | Vsetín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP platinovým členom The Linux Foundation
    Zajimave. Ja pisu z notasu (3roky), ktery jsem koupil se SUSE, mel o 50% vetsi disk jak verze s widlema, navic mel brasnu na notas a s mysi byl porad levnejsi.
    Byl jednou jeden...
    little.owl avatar 6.11.2012 16:36 little.owl | skóre: 22 | blog: Messy_Nest | Brighton/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP platinovým členom The Linux Foundation
    Stastny muz. Co to bylo za znacku a kde? Ja jsem se dostal do situace popsane vyse - bez OS drazsi a horsi. Radsi uz kupuji treba zde: 12", bez OS s i7 QM, nakonfigurujete co chcete a kvalita vyborna - je to nemecka firma.
    A former Red Hat freeloader.
    mikirc avatar 6.11.2012 19:37 mikirc | skóre: 19 | blog: MikiSoft | Vsetín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP platinovým členom The Linux Foundation
    HP probook 4515s, prodejce byl uplne jedno, vsude to stalo podobne. Proste to bylo v nabidce s OS za moc a horsi, nebo bez za min a lepsi. A takdy ja preferoval AMD tehdy takze je mozne, ze s intelem takove varianty nebyly. Proste HP vyrobilo notas pro mne :D Jen jsem chtel Nvidiu misto ATI, ale i s tou jsem spokojen.

    Moje teorie byla ze HP bude mit v nizsi cenove tridel kvalitnejsi sasi nez konkurence. Bral jsem zkusenosti znamych a co bylo na netu a kdyz vezmu, ze ten notas pouzivam uz 3 roky kazdy den a vse funguje na 100%, tak nelituji ani koruny. Ale je pravda, ze panty setrim, kdyz nemusim tak ho nezaviram. A skoro vzdy jej uspavam do pameti. Malo kdy jej vypnu.
    Byl jednou jeden...
    6.11.2012 20:19 aaa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP platinovým členom The Linux Foundation
    rada "s" je low cost. Ty byly vzdyky k sehnani bez OS. Problem je s cimkoli mimo low-end. Rada "b" nebo pracovni stanice jsou bez sance.
    Václav 8.11.2012 13:36 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HP platinovým členom The Linux Foundation
    Dostal jsem jako služebák ProBook 6570b (nemohl jsem si diktovat) Chakra linux: Wifi nešla po instalaci (stačilo doinstalovat broadcom drivery z repa), ale co mě štve nejvíc je, že se neprobudí ze suspendu. Ale ještě to nebudu zatracovat, přeci jen je Chakra furt dost ve vývoji.
    Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.