V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
IMAP klient "Trojitá" českého autora Jana Kundráta se stal součástí KDE. Zajímavostí je, že tento software nebude v budoucnu pro svou funkčnost KDE vyžadovat; případná integrace bude volitelná. Už teď ale začlenění přináší aplikaci pozornost, což znamená všelijakou výpomoc od dalších lidí.
Tiskni
Sdílej:
A jak souvisí Trojitá s Geary?
Mám pocit, že v posledních letech nejsou desktopoví klienti příliš v oblibě - normální uživatelé se s nastavením klientů příliš nezatěžují.Stále je to pohodlnější, takže si myslím, že je tvá statistika sice platná, ale pokud byses omezil na lidi, kteří e-mail využívají denně, hned bude převaha web přístupu slabší. A pokud se omezíš na lidi, kteří e-mail používají v práci jako jeden z hlavních nástrojů, tak věřím tomu, že desktop klienti budou převažovat, alespoň podle toho, co znám ze svého okolí (běžné ne-IT firmy).
Je možné, že si cílovou skupinu pouze nedovedu představit, nebo jsem z portage nainstaloval hodně starou verzi, ale z mého pohledu je trojitá jen experiment.Jak to asi dopadne, když u relativní novinky vezmeš hodně starou verzi :D.
Sám jsem si v Thunderbirdu nastavení vytvořil jednou a děsím se, že bych ho měl nastavovat někdy znova.Ta "chytristika" v TB je neskutečná onanie. Nejhorší je, že to nejde nastavit ručně, aniž by tím člověk prošel. Ono to tam vydetekuje nesmysly, leckterý uživatel je odklikne a ono to nebude fungovat. Nebo to fungovat bude, ale bude to prudit třeba kvůli certifikátům (protože to není zase tak chytré, aby to zjistilo, že je certifikát vydán k jiné doméně a následně aby to vyzkoušelo tu správnou doménu). Tohle TB hodně škodí.
Já bych třeba ocenil něco jako Gtk+ GUI k muttu (někdy není práce v terminálu úplně 100% pohodlná), ale taková věc má nejspíš na světě cílovou skupinu pod 1000 lidí a musel bych si ji napsat sám...To by měla být Balsa.