Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Skupina IETF se usnesla, že širšímu přijetí protokolu IPv6 stojí v cestě absence často zatracovaného NATu a že je tedy na čase tuto proklínanou vlastnost do šestkového protokolu doplnit. Nicméně se bude jednat o překlad mezi IPv4 a IPv6. Více informací v článku Much-maligned feature being added to IPv6 na NetworkWorldu.
Tiskni
Sdílej:
Za každý započatý 1 GB nad datový základ zaplatíte navíc 30,- Kčme by to stalo vic, nez ty tri kila
Ano.NAT se sice začal používat kvůli nedostatku IP adres, ale v dnešní době se používá zcela z jiného důvodu, takže bych si tím vymizením nebyl tak jistý.
v dnešní době se používá zcela z jiného důvoduA z jakého?
ještě je dobré využití jako záminka na flamewar - někdo napíše jako ochrana vnitřní sítě - někdo hned že NAT není firewall a tak pořád dokola:)Toho názoru, že NAT není firewall se zastávám téže. Také navíc od dob co máme filtry navíc také proč, že? Ale NAT tu není jen kvůli nedostatku adres nebo ochraně sítě(bezpečnost? Co to je?).
Ono se to da poznat velmi snadno i pres ten nat.Dost záleží na definici slova "snadno". Ale jinak proto jsem také psal do závorky to slovo domnělé.
Anebo více programůProgramy si sice při žádosti o socket můžou vybrat i zdrojový port, ale který program to dnes dělá?
anebo více uživatelů.Současně pracujících na Windowsech?(samozřejmě předpokládám klasické klientské XPčka nebo Visty) A to jste slyšel kde?
To podle mě není velmi snadno, jak tvrdíte výše.Velmi snadné určitě ne, ale dostatečně snadné na to, aby si byl někdo jistý svou neodhalitelností.
Programy si sice při žádosti o socket můžou vybrat i zdrojový port, ale který program to dnes dělá?Jde to nastavit u mnoha programů (IM, P2P)
Současně pracujících na Windowsech?(samozřejmě předpokládám klasické klientské XPčka nebo Visty) A to jste slyšel kde?Proč do toho taháte Win? Druhou otázku jsem nepochopil.
Velmi snadné určitě ne, ale dostatečně snadné na to, aby si byl někdo jistý svou neodhalitelností.Já tady pořád nevidím ten argument, že to vždy lze odhalit. Že to někdy lze říci jistě Vám věřím.
Proč do toho taháte Win? Druhou otázku jsem nepochopil.Já zase nepochopil jak to myslíte s tím pracováním více uživatelů na jednom stroji. A i kdyby, tak jak již bylo řečeno, zdrojové porty přiděluje OS.
Já tady pořád nevidím ten argument, že to vždy lze odhalit. Že to někdy lze říci jistě Vám věřím.Vy prostě po mně chcete algoritmus, který jednoznačně odfiltruje všechny uživatele s maškarádou, že?
Já zase nepochopil jak to myslíte s tím pracováním více uživatelů na jednom stroji. A i kdyby, tak jak již bylo řečeno, zdrojové porty přiděluje OS.Např. tady tady nebo tady
Vy prostě po mně chcete algoritmus, který jednoznačně odfiltruje všechny uživatele s maškarádou, že?Nechci.