abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek


    Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?

    21 stran má dokument, který zveřejnil portál 602office.cz a který by měl pomoci uživatelům psát dokumenty použitelné v OpenOffice.org i MS Office. Dokument především upozorňuje na řadu úskalí v kompatibilitě obou balíků.

    19.8.2007 11:03 | fipa | Zajímavý článek


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    19.8.2007 18:57 phero | skóre: 17 | blog: techblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    Teď už jen, aby to někdo přečetl.
    19.8.2007 18:58 phero | skóre: 17 | blog: techblog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    Zvlášť, když to vyžaduje registraci. To je teda zveřejnění.
    19.8.2007 21:18 MoB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    No to je fakt bomba... jubilejní tisící registrace? Nenávidím registrace... chtěl bych je vyhubit.
    20.8.2007 03:11 Ondra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    1. V maximální možné míře využívat při tvorbě dokumentů styly.
    2. Omezit používání maker.
    3. Omezit používání formulářových polí.
    4. Omezit používání prvků WordArt a Písmomalby.
    5. Myslete na omezenou funkčnost vkládaných OLE objektů – grafy v textovém editoru, tabulky apod.
    6. Používejte formátování odstavců.
    7. Používejte formátování mezer mezi odstavci a obtékání textu místo ručního zalamování a formátování.
    8. Nepoužívejte velké množství tabulátorů a mezerníků pro mezery, raději definujte vlastní tabulátory.
    9. Používejte všeobecně rozšířené typy písem.
    10. Používejte pro uložení dokumentů formáty MS Office 97/2000/XP
    Je to blbost, IMHO...
    otula avatar 20.8.2007 07:57 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    A který z těch bodů je IYHO blbost? Ať se na to koukám, jak se na to koukám, žádný z těch bodů mi jako blbost nepřipadá, jen mne udivily ty formuláře, ale asi to bude tím, že je prakticky nepoužívám…
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    20.8.2007 13:08 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    řekl bych 10., jinak některé body bych řekl, že nemají ani tak moc společného s kompatibilitou jako obecně s dobrými návyky při tvorbě dokumentů ...
    otula avatar 20.8.2007 13:14 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    jj, přesně tak, správné návyky jsou totiž nejlepší cestou, jak dokument nedomršit (a mít ho ve všech editorech a systémech téměř stejný). Ten bod 10 je samozřejmě při používání OOo blbost, ale pokud jde o kompatibilitu s MSO, tak je to nutnost.
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    otula avatar 20.8.2007 13:15 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    Hm, ještě by se mohl používat třeba formát rtf, ale nejsem si jistý, co všechno podporuje.
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    20.8.2007 15:43 Christof | skóre: 22 | Havířov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    Podpora RTF je oproti MSO97/XP v OOo horší (kvůli pozdějším změnám oproti specifikaci)
    20.8.2007 16:15 Lu-Tze | skóre: 15 | blog: Lu-Tzeho blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    No hlavně uložením to rtf se nejspíš ztratí hodně informace.
    22.8.2007 07:21 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    To je snad naopak ne? Podpora RTF v OOo je lepší, protože dodržuje zveřejněnou specifikaci. Podpora RTF v MSO97/XP je piece of crap, protože zveřejněnou specifikaci nedodržuje!
    XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
    20.8.2007 13:49 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    Já jsem to pochopil jako že se to má uložit do tohoto formátu pokud chce člověk kompatibilitu s MSO.
    20.8.2007 15:37 Ondra
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    Špatně jsem se vyjádřil; chtěl jsem říct, že to jsou věci, které jsou pro většinu lidí co poznají OO.org od Officu samozřejmé a že není potřeba psát kvůli tomu takovejhle traktát:-D.
    otula avatar 20.8.2007 16:05 otula | skóre: 45 | blog: otakar | Adamov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    Kéž by tomu tak bylo. Nevím, kolik ti je, a mezi jakými lidmi se pohybuješ. Já se to snažím vtloukat lidem kolem sebe do hlavy už spoustu let – vcelku neúspěšně. (To, co tisknou, tisknou u sebe; to, co posílají, posílají lidem, kteří píšou stejné zhůvěřilosti; a to, co jde do tisku, to Ota opraví ;-) )
    Kdo vám tvrdí, že jste paranoidní, ten v tom spiknutí s největší pravděpodobností jede taky.
    19.8.2007 21:24 stick
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    URL je http://www.602office.cz/download/Sdileni_dokumentu_OOo_a_MSO.pdf

    mam dojem, ze sa da stiahnut z tejto adresy aj bez prihlasenia ...
    19.8.2007 21:26 standik | skóre: 17 | blog: vsechno mozne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    funguje, dík
    atan avatar 19.8.2007 21:34 atan | skóre: 21 | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    hmm, v KDVI je tam 25 prazdnych stranek.
    19.8.2007 21:46 petris
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    Tak zkuste kpdf, které slouží k prohlížení PDF souborů. Kdvi je prohlížečka jiných formátů.
    19.8.2007 21:46 finn | skóre: 43 | blog: finnlandia | 49° 44´/13° 22´
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    Kdvi umí prohlížet PDF? Doteď jsem žil v domnění, že k tomu je určen kpdf…
    Užívej dne – možná je tvůj poslední.
    atan avatar 19.8.2007 22:12 atan | skóre: 21 | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    Pardon. Mel jsem napsat KGhostView. Nejak jsem spletl nazvy. Normalne ho na pdf pouzivam.
    atan avatar 19.8.2007 22:14 atan | skóre: 21 | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    Jinak pro kpdf bych musel odinstalovat cele kdegraphics.
    atan avatar 19.8.2007 22:22 atan | skóre: 21 | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    nevsimejte si me. uz si instaluji kpdf.
    19.8.2007 22:55 Václav HFechs Švirga | skóre: 26 | blog: HF | Kopřivnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak psát dokumenty pro OpenOffice.org i MSO?
    Tak si nainstaluj xpdf no...
    Baník pyčo!

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.