Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ubuntu Linux si našel v krabicové podobě místo v americkém řetězci obchodů Best Buy. Prodává se za 20 dolarů. Na blogu Linux Loop můžete nalézt obrázky a nějaké podrobnosti.
Tiskni
Sdílej:
A nebo ta věta Note: Windows and Mac programs do not run under Ubuntu?
Nativně ti na žádném OS nepoběží aplikace z jiného OS... Emulátory/API (které navíc nejsou součástí distribuce),které dovolují spustit binárky z jiných OS se do toho nepočítají... Nebo snad například MS někde píše,že Windows podporuje spouštění aplikací z DOSu/Amigy/Atari/C64/...?
No,tak zrovna ta věta je pravdiváA opak netvrdím, ale…
Emulátory/APIPřekladač systémových volání + nějaké ty serepetičky okolo.
které navíc nejsou součástí distribuceMám pocit, že zrovna Wine součástí je(nebo při dvojkliku na EXE mi to nabídne jeho instalaci…myslim).
Nebo snad například MS někde píše,že Windows podporuje spouštění aplikací z DOSuNe, to už se tak nějak předpokládá.
Amigy/Atari/C64/...Amigy/Atari/C64/… vs Win32 binaries
Avast pro linux neni forek.Bohužel. A na to mě napadá jediná otázka: Proboha proč?
A i kdyby bylo smesne mit antivir pro LinuxOno je směšné mít i antivir pro jiné OS než je jenom Linux.
aby nedochazelo k dalsimu sireni.Virus, který se sám šíří?Dnes?
Bohužel. A na to mě napadá jediná otázka: Proboha proč?Marketing. Každá správná lama ví, že počítač potřebuje antivir, aby se nerozbil.
Bohužel. A na to mě napadá jediná otázka: Proboha proč?Napriklad preto, lebo na tom Linuxe bude file server, ktory bude zdielat subory pre windowsove desktopy? Alebo preto, lebo na tom Linuxe bude mail server?
A nebo ta věta Note: Windows and Mac programs do not run under Ubuntu?Kdyby napsali, že tam ty programy fungují, akorát by si naběhli a výsledkem by byli nespokojení zákazníci. Vždy je lepší dostat více, než je slibováno, než být zklamán a právem se cítit podvedený, že nefunguje něco, co ti slíbili