abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 21:11 | Zajímavý software

    Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:33 | IT novinky

    Byla oznámena spolupráce GrapheneOS s Motorolou. Podrobnosti v tiskové zprávě. GrapheneOS (Wikpedie) je varianta Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:22 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:11 | Komunita

    Volí se dvě místa v Radě openSUSE. Seznamte se se čtyřmi kandidáty. Členové projektu openSUSE mohou hlasovat od 1. do 8. března. Výsledky budou oznámeny 9. března.

    lkocman | Komentářů: 1
    1.3. 19:22 | IT novinky

    Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    1.3. 13:33 | IT novinky

    Technologická společnost Anthropic v noci na dnešek oznámila, že se obrátí na soud kvůli rozhodnutí ministerstva obrany označit ji za bezpečnostní riziko dodavatelského řetězce poté, co nevyhověla jeho požadavkům týkajícím se používání umělé inteligence (AI). Prezident Donald Trump krátce před tím uvedl, že nařídil federálním úřadům postupně ukončit využívání jejích AI technologií. Spor mezi firmou vyvíjející chatbot Claude a

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    28.2. 15:44 | Upozornění

    Zemřel Rob Grant, spolutvůrce kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    27.2. 17:33 | IT novinky

    Apple oznámil, že iPhone a iPad jako první a jediná zařízení pro koncové uživatele splňují požadavky členských států NATO na zabezpečení informací. Díky tomu je možné je používat pro práci s utajovanými informacemi až do stupně „NATO Restricted“, a to bez nutnosti instalovat speciální software nebo měnit nastavení. Žádné jiné běžně dostupné mobilní zařízení tak vysokou úroveň státní certifikace dosud nezískalo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (7%)
     (0%)
     (12%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (13%)
     (26%)
    Celkem 996 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    JavaFX se asi stane open source

    JavaFX, původně samostatná skriptovací technologie od Sunu, se pravděpodobně stane open source pod křídly projektu OpenJDK. Od převzetí Sunu Oraclem bylo JavaFX přepracováno tak, aby mohlo sloužit jako moderní toolkit s podporou CSS nebo hardwarové akcelerace.

    4.11.2011 11:07 | Luboš Doležel (Doli) | Zajímavý software


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    4.11.2011 13:02 __dark__
    Rozbalit Rozbalit vše Re: JavaFX se asi stane open source
    Pozdě
    xkucf03 avatar 4.11.2011 13:20 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: JavaFX se asi stane open source
    Ale přece :-) A aspoň je vidět, že Oracle není jen samé zlo :-)
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    4.11.2011 15:19 __dark__
    Rozbalit Rozbalit vše Re: JavaFX se asi stane open source
    To netvrdím;-) Ale pro adaptaci technologie je to podle mě pozdě. Vyvíjí v tom někdo?
    Vykook avatar 4.11.2011 15:43 Vykook | skóre: 23 | blog: Tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: JavaFX se asi stane open source
    Ja v tom videl napsany akorat ty ukazky co ma na strankach Oracle ;-)
    Nejde nám o dobro druhých. Nejde nám o bohatství. Jde o čisté opojení mocí.
    5.11.2011 06:40 typek_pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: JavaFX se asi stane open source
    mne to pride tak, ze o co oracle nema prilis zaujem opesourcuje to. ak sa z toho neda vytrieskat peniaze, nech sa komunita stara :)

    otazka je ci nejaka komunita k javafx vznikne
    5.11.2011 08:33 osel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: JavaFX se asi stane open source
    To bych neřekl, protože posledních pár měsíců se asi třetina blogů a nejrůznějších článků pro vývojáře od oraclu týká právě javaFX. Skoro bych řekl, že o tom psali stejně často jako o javě 7. Netbeans podporují novou verzi javaFX a to je v podstatě jeden z produktů oracle. Takže já si spíš myslím, že tohle je tah jak javaFX dostat mezi lidi. A jak je vidět třeba na googlu a jeho jazyku dart, místo pro jazyky/platformy na klientské straně tady určitě je.
    5.11.2011 15:09 Radim Kolář | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Rada 1.x byla lepsi
    Mne se mnohem vice libila filozofie javafx 1.X. Kdyz to melo svuj skriptovaci jazyk a vylozene dobre se v tom delalo. Ta 2.x mi prilis pripomina silverlight, dela se v ni obtizneji. Pripomina mi komplexnost tech starych J2EE aplikaci, to moc lidi netahlo a vetsina presla na springyu JSF zustali jen lidi delajici jboss.

    Ale chapu ze se musi delat to co chce trh a pokud ta 1.x prilis neuzajala tak se pokusime okopirovat neco uspesnejsiho. Dvojku jsem jeste nezkousel ale 1.x ta byla dost rychla - byla z technologii flash, silverlight a javafx v testech co jsem zkousel nejrychlejsi.

    Neco si v 2.x nakodim. Nevidim ale plugin do eclipse.
    5.11.2011 15:26 __dark__
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rada 1.x byla lepsi
    Kdyz to melo svuj skriptovaci jazyk a vylozene dobre se v tom delalo.
    Já jsem to viděl jako ten největší problém. Zase další skriptovací jazyk pro další technologii. Úspěch např. Silverlightu vidím v tom, že to nebyl žádný další jazyk, jen runtime.
    Dvojku jsem jeste nezkousel ale 1.x ta byla dost rychla - byla z technologii flash, silverlight a javafx v testech co jsem zkousel nejrychlejsi.
    Když jsem to zkoušel já, tak nebylo plynulé ani skrolování v list-boxu o rozměrech 200x200 pixelů. Uvidíme, co přinese nová verze, ale já osobně do této technologie čas investovat nebudu:)
    5.11.2011 19:38 Radim Kolář | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Rada 1.x byla lepsi
    Mne jela ta 1.x rada uplne plynule - v testu mi to delalo 220 fps, pak jsem ale updatoval display drivery pro nvidii a zacalo se to sekat tak 30-40 fps max. Problem byl ale s vlozenyma videama, dokud se nenabufferovala dostatecne velka cast tak to seklo celou aplikaci.

    Chtelo by to ale vestavenou podporu pro OGG kdyz jsou s mp3 ty licencni problemy. Az toho udelaji opensource tak to tam pak lidi pridaj.

    V tom skriptovacim jazyku se ale vyborne delalo. videl jsem aplikace ktere v tom udelali i neprogramatori. Je to podobny jako s PHP to taky zvladnou i lidi nezivici se IT. Meli ho rozhodne zanechat, ted to pretransformovali jen na knihovny + runtime do javy. Snad se toho skriptovaciho jazyka nekdo ujme. Bylo by dobry mit oboji - knihovny do javy pro javisty a skriptovaci jazyk pro lidi co se nechtej ucit celou Javu.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.