abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1976 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?

    Experti francouzského ministerstva obrany zjistili, že OpenOffice je zranitelnější než Microsoft Office. Podle této zprávy prý nebyl pro experty na krypografii problém vytvořit viry, které OpenOffice zkompromitovaly. Nedostatky jsou připisovány na vrub nedospělosti projektu. Více na CNetu.

    25.7.2006 20:00 | Daniel Kvasnička ml. | Zajímavý článek


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    25.7.2006 20:25 helb | skóre: 9 | blog: helb | Kralovice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?
    (nečetl jsem to, neumím francouzsky)
    A co z toho jako plyne? Že pro MS Office by ten makrovirus vytvořit nedokázali nebo co? Nebo že když není OO dokonalý, je Office automaticky lepší?
    Ovládání hlasem? cat /dev/dsp > /dev/hda1
    stulda avatar 25.7.2006 21:05 stulda | skóre: 18 | Sokolov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?
    No podle meho z toho plyne, ze Office je bezpecnejsi, coz znamena, ze je lepsi.
    stulda avatar 25.7.2006 21:17 stulda | skóre: 18 | Sokolov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?
    Kdyby to nekomu nebylo jasne, tak myslim Microsoft Office :)
    25.7.2006 22:37 lefti | skóre: 18 | blog: OneAndOnlyTrueBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?
    Tak o tom ze MS Office je lepsi nez OO.o snad nikdo nepochybuje :)
    25.7.2006 23:56 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?
    Já nevím… asi by bylo potřeba nejdřív definovat, co se rozumí slovem "lepsi"…
    26.7.2006 08:20 Peto_MiG
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?
    Zda sa mi, ze taketo tvrdenie je v rozpore so zdravym sedliackym rozumom. Staci si pozriet statistiky o pocte virusov pre M$Office a pre OpenOffice.org
    26.7.2006 09:24 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?
    Staci si pozriet statistiky o pocte virusov pre M$Office a pre OpenOffice.org
    a to jako vypovídá o čem?

    že OOo je mnohem méně rozšířená, tudíž nikomu nestojí zato psát pro to viry (byť by to bylo třeba tisíckrát jednodušší)?
    25.7.2006 21:21 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?
    25.7.2006 21:45 Pavel 'lingeek' Szalbot | skóre: 54 | Třinec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?
    Gratuluji k vylepšení patičky.
    Math, as Barbie says, is hard.
    26.7.2006 08:17 myšák | skóre: 26 | blog: EmentuX | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?

    No, pokud jsem pochopil správně ten anglický překlad, tak se jedná spíš o koncepční prvky než o "nedospělost", neboli že OpenOffice neprudí uživatele při otevírání dokumentů obsahující makra apod.

    Navíc se v dalším článku na tohle téma uvádí, že Eric Filiol (který tomu testu šéfoval) byl velmi příjemně překvapen pružností, s jakou zareagovala OpenOffice.org a na změně tohoto uživatelského konceptu se v zájmu zvýšení bezpečnosti projektu údajně již pracuje (bylo by fajn, kdyby se k tomu vyjádřil někdo z vývojového týmu, kdo do toho víc vidí).

    Je nesmírně těžké být idiotem, konkurence je obrovská...
    26.7.2006 09:20 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?
    OpenOffice neprudí uživatele při otevírání dokumentů obsahující makra apod.
    negativní

    (čti: prudí)
    26.7.2006 10:23 myšák | skóre: 26 | blog: EmentuX | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?

    Buď jsem špatně to pochopil nebo mám "jiný" OpenOffice ... pokud uložím soubor obsahující makra a následně jej otevřu (i na jiném stroji), tak mě OpenOffice žádnou hláškou typu: "Bacha, tento soubor obsahuje makro, popř. jiný potenciálně škodlivý kód!" neotravuje a soubor v pohodě otevře.

    Netvrdím, že to není bezpečnostní riziko, nicméně mi to tak vyhovuje./p>

    Je nesmírně těžké být idiotem, konkurence je obrovská...
    26.7.2006 10:41 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?
    Viz níže...
    26.7.2006 10:39 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?
    Pokud vám to vyhovuje - nepřenastavil jste si někdy v minulosti ta varování? I já, pokud uložím dokument s makrem a následně se ho pokusím otevřít, uvidím ve výchozím stavu toto.
    26.7.2006 10:40 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?
    Kruci, měla to být reakce na Myšáka...
    26.7.2006 10:50 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?
    Ještě přihodím současné možnosti nastavení ve výchozím stavu (alespoň u openoffice-bin na Gentoo): tady a tady.
    26.7.2006 11:05 myšák | skóre: 26 | blog: EmentuX | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?

    Hmm, že by to s tím "podstrčením škodlivého kódu v dokumentu" souviselo s tím, že pokud se mi podaří ten dokument uložit před otevřením do "důvěryhodného umístění", tak potom se už nic nekontroluje?

    Pokud ano, tak je to v tomto případě PEBKAC, a když uživatel čučí na každou nedůvěryhodnou krávovinu typu Anna_Kournikovova_naked.odt apod., tak ať se nediví ... předpokládám, že spouštět OpenOffice pod rootem nebo přes sudo rozumně uvažující člověk nebude

    Je nesmírně těžké být idiotem, konkurence je obrovská...
    26.7.2006 11:08 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?
    Podle mě to je ono, očividně jsme to sem napsali oba zároveň ;-)
    26.7.2006 11:12 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?

    předpokládám, že spouštět OpenOffice pod rootem nebo přes sudo rozumně uvažující člověk nebude

    Pod Linuxem & spol. ne, ale obávám se, že pod MS Windows stále ještě jede převážná většina (minimálně domácích) uživatelů s právy administrátora. :-/
    26.7.2006 10:58 myšák | skóre: 26 | blog: EmentuX | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?

    Hmm ... přenastavil ... no, asi jsem si je přiohnul k obrazu svému, ale jestli jsem si tu hlášku vypnul, to už si opravdu nevzpomenu :)

    Nicméně v tom článku píšou:

    In some instances, malevolent macros were considered to be secure by the open-source package, and as a result, users were not informed when they were executed. This was in contrast to Office, which barrages users with warnings each time a document with macros is opened.

    Moje angličtina není zrovna brilantní, ale pochopil jsem to tak, že pokud v nějakém dokumentu podstrčí OpenOffice specifické makro, tak to vyhodnotí jako "neškodný dokument" a neinformuje o přítomnosti makra ani, když mám zapnuté hlášky o makrech...

    Je nesmírně těžké být idiotem, konkurence je obrovská...
    26.7.2006 11:07 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Je OpenOffice.org nebezpečnější než MS Office?
    Moje angličtina je prachmizerná, možná i díky tomu tam nic o "specifickém makru" nevidím, vidím tam jen že "chyba" se projeví, pokud OOO daný dokument považuje za neškodný. Proč ho považuje za neškodný už tam nevidím. Pokud si někdo nastaví jako důvěryhodné umístění celý pevný disk, samozřejmě to upozorňovat nebude. Pro to je ovšem, řekl bych, jediné řešení, totiž celý spodek tohoto okna zrušit.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.