Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Josh Triplett, inženýr z firmy Intel, v přednášce na Open Source Technology Summit 2019 srovnával využití programovacích jazyků C a Rust pro systémové programování. Shrnutí je k přečtení na webu Packt Hub. Diskuze proběhla např. na Linux Weekly News.
Tiskni
Sdílej:
uint16_t
, o které jste tvrdil že existuje, nebo dokonce že jich existuje mnoho?
To by bylo myslím o dost přínosnější - byla by tam alespoň pro mě nějaká nová informace. To, že Rust nemá standard, všichni dávno víme.
Možná ti to maminka nevysvětlila, tak já to udělám za níTakové perverzní prasárny…
Jak už jsem psal jinde, s tím standardem souhlasím. Když ale odhlédneme od této vady – jaky bys Rust jinak hodnotil?
Podla mna standard ako taky nebude problem ale popisat presne ako sa vykonat kontrola platnosti bude asi celkom problem. Specialne pri tom co volaju non lexical lifetime. Co pokial sledujem je stale riesene a cakaju na zaclenenie potencionalne lepsej varianty solvera.NLL je začleněn ve stabilním Rustu už nějakou dobu. Co se týče formálního popisu, pro "starý" Rust (před NLL) existuje např. toto. Pro post-NLL borrow checker AFAIK formalizace není, ale nějaký lidi na tom AFAIK pracujou...
C začalo na neorané půdě, zavedlo si své standardy a své způsoby, jak to vyhovuje jemu.lol. Algol, Fortran, BCPL, ...
V kterém z nich bys psal operační systém?