Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Vyšla menší aktualizace prostředí, aplikací a platformy KDE. Verze 4.11.1 obsahuje obvyklé aktualizace překladů a opravy chyb, viz bugzilla.
Tiskni
Sdílej:
+1 , nadával sem a měl gnome2 , pak po ukončení G2 zkoušel xfce lxde gnome-shell cinammon a jediné použitelné prostředí je kde4
Jen člověk musí dát systém na SSD jinak to otravuje pomalostí spouštění app. Na SSD je kde4.11 to co zrovna mam prostě skvělé a použitelné. (archlinux).
Co jsem si pořídil SSD na systém, tak jsem konečně dostal notebook do stavu, kdy na něho nemusím pořád čekat. To jsem vždycky chtěl
Třeba nechápu, co máš furt s těma ženskýmaTo by bylo opravdu na dlouho
Jenom pár ukázek s výkladní skříně KáDéčka což je openSUSE 12.3 (4.11.1) : nefunguje ani uspání ani hibernaceS něčím takovým jsem se setkal, ale nakonec se ukázalo, že za to může systemd.
stále nedodělaný zamykání obrazovkyMéně by toho napsat nešlo.
po každém restartu se změní nastavení hlasitostiJde o to, jak je nastavený kmix. Jde nastavit, aby obnovil hlasitost při přihlášení anebo ji neměnil, může se do toho ale cpát i nějaký alsa-restore service. A pokud tam běží PA, tak to bude asi ještě veselejší.
rekonq není ani alpha soft několikrát za den padá a zabudovaný adblock řadím do skupiny softu experimantal protože to vlasntě skoro nefunguje,Rekonq hlavně není součástí KDE. To je jako kdybych říkal, že GNOME je k ničemu, protože se mi nelíbí GIMPu.
když jsem vyzkoušel před týdnem nově vydaný Plasma media center 1.1 tak jsem ani nechtěl věřit že něco tak nedodělaný a hlavně nedomyšlený vůbec vypustili.Fair enough. Ale řekl bych, že tenhle projekt zatím nejde brát jako nic jiného než experiment.
KDE má řekl bych až brutální nároky na paměť, po prvním spuštění Amaroku a prohledání mé sbírky zabírá Amarok 300MB v RAMceAmarok je speciální případ. Mě sice zabere 70MB, ale není to první spuštění a i to mi přijde hodně, zvlášť když má prázdný playlist a nic nepřehrává. A opět, Amarok není součástí KDE SC.
to samé platí o DigiKamu opět cca 300MB v RAMceDigikam sice bere hodně paměti, ale umí toho mnohem víc než konkurence (IMHO konkurenci vlastně ani nemá). Krom toho v porovnání s Amarokem zpracovává obraz, což sebou tak nějak implicitně nese větší spotřebu paměti. atd… už mě nebaví to vyvracet.
KDE je nekonzistentní těžko ovladatelné prostředí závislé na Qt, takže např. Wayland v KDE bude až ho bude umět Qt (prý někdy snad za rok).Závislost na Qt je jedině dobře
Digikam sice bere hodně paměti, ale umí toho mnohem víc než konkurence (IMHO konkurenci vlastně ani nemá). Krom toho v porovnání s Amarokem zpracovává obraz, což sebou tak nějak implicitně nese větší spotřebu paměti. atd… už mě nebaví to vyvracet.gthumb? Digikam jsem zkoušel, ale byl jsem rád za gthumb, umí totiž třídit obrázky, nejen podle jména a hvězdiček..
Super!
Kde mohu nahlásit chyby v překladu?
Bugzilla KDE nebo překladatelská e-mailová konference (viz l10n.cz).