Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Vyšlo KDE 4.4 RC2. Poznámky k vydání. Vylepšení se dočkal Nepomuk a Plasma, přibyly nové aplikace (například blogovací Blogilo) a vývojářská platforma byla doplněna o framework KAuth.
Tiskni
Sdílej:
Dík, k nemohl jsem k tomu nic dohledat. Každopádně kompilce skončila na ... ~/colibri-0.1.0/app/notificationwidget.cpp:29:34: error: X11/extensions/shape.h: No such file or directory a s tím vylezly další chyby.Zkus pohledat libXext.
$ equery b /usr/include/X11/extensions/shape.h * Searching for /usr/include/X11/extensions/shape.h ... x11-libs/libXext-1.1.1 (/usr/include/X11/extensions/shape.h)
A proto se chci (lehce offtopic) zeptat uživatelů Xfce na tyto věci:
Na druhu stranu, ak by sa vyvojari zavreli na 4 roky.Tak som si myslel že ho po dlhšej dobe vyskúšam, ale radšej počkám až ho ľudia čo radi hrajú hry so skrývajúcimi sa ikonkami, miznúcimi ponukami a padajúcimi oknami to dotestujú, takže si radšej počkám tie 4 roky.
No, těch chyb by se dalo nalézt více, ale asi nejvíce mi vadí nemožnost změny různých nastavení typu nastavení Samby, KDM, atd, které vyžadují pro zapsání změn vyšší práva. Spouštění "systemsettings" z konzole pomocí "kdesu", abych se dostal k těmto nastavením, pro mne není ideální řešení.
To opravdu nikoho nenapadlo do systemsettings implementovat button typu "Přepnout do Superuživatelského režimu", případně okno kdesu pro změnu nastavení vyžadujících vyšší práva, než má daný user?