Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Vyšla třetí RC verze chystaného KDE SC 4.5. Finální verze KDE SC by měla vyjít příští týden, tagovat se bude v nadcházejících dnech - pospěšte si tedy s hlášením zbývajících chyb.
Tiskni
Sdílej:
LOL
Alfred! Prines mi este jedno martini !
Mohu nejak vyzkouzset tyto nove verze KDE? (napr. pres nejaky repositar nebo tak neco) bez kompilace ze zdrojoveho kodu? mam Kubuntu 10.04
A jeste malinkaty dotaz, jak se bude jmenovat KDE az se dojde ke KDE 4.9, to bude dalsi verze KDE 5?
Předpokládáme, že kolem 4.15 by o mohlo být z hlediska funkčnosti na úrovni KDE 3.5.Jé, tomu říkám švanda, skoro jak od Petra Novotného...
Bah. Mňa príjemne prekvapilo už KDE 4.4. Konečne je to vcelku stabilné a funguje tu skoro všetko, na čo som bol zvyknutý z 3.5 (a kopa ďalších vecí, ktoré v 3.5 neboli). Od 4.5 čakám vychytanie posledných bugov. Čerešničkov na torte sú potom geniálne novinky typu tiling v KWin a konečne_možno_fungujúci_Nepomuk Tým bude pre mňa vývojový rad 4 prakticky dokončený, takže nejaké 4.15 už moc nečakám. Práveže je podľa mňa už čas znova všetko kompletne od základu prepísať, nech majú Kdeveloperi čo robiť najbližšie tri roky
Len radsej by som bol keby kmail
To je fakt, o tom som niečo začul. Ale KMail nepoužívam, takže to ide mimo mňa.
Na základě čeho se rozhodne o uvolnění pro uživatele (používám standardní ubuntí repozitáře)? Čekal bych seznam funkcí (testů), které musí být 100%, obzvlášť u uživatelsky tak kritické třídy aplikace jakou je PIM. Podle výsledku bych ale tipoval na podvratnou činnost M$ záškodníka
Jaky by mel byt problem s Dolphinem? Pouzivam od 4.2b pro beznou praci a na nic jsem nenarazil.