Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Zdarma ke stažení je elektronická kniha věnovaná makrům v kancelářském balíku OpenOffice.org, kterou napsal spolupracovník magazínu OpenOffice.cz Július Pastierik.
Na 270 stranách se kromě jiného dozvíte, jak se makra nahrávají, seznámíte se s příkazy jazyka StarOffice Basic, naučíte se pracovat s dialogovými okny a mnoho dalšího. Všechny části jsou provázeny ukázkami praktickými ukázkami maker, jejichž námětem jsou často typografické úpravy textu.
Kniha Makrá v OpenOffice.org vznikla na základě článků o programovaní maker, které byly zveřejněny v letech 2005 – 2009 na portálu Inet.sk. Kniha je zveřejněná pod licencí Creative Commons BY-ND (uveďte autora, nezasahujte do díla).
Kniha byla vytvořena pro internetový deník Inet.sk za podpory Liberix, o. p. s., který spravuje webový magazín OpenOffice.cz pro české a slovenské uživatele. Právě na stránkách OpenOffice.cz naleznete mnoho konkrétních doplňků pro kancelářský balík, které jsou v knize popisovány.
Liberix podpořil autora knihy částkou 100 eur. Pokud také vy považujete knihu za přínosnou, připojte se k nám. Dary označené slovem "pastierik" předáme autorovi.
Tiskni
Sdílej:
vždyť je to nějakym cizym jazykem :(Asi se Vam tam vloudily chybicky. Spravne by melo byt: "Vždyť je to nějakým cizím jazykem", nebo ve verzi bez diakritiky "Vzdyt je to nejakym cizim jazykem". Skladbu vety nijak nehodnotim, cesky umim asi jako temer kazdy rodily cech
Co říkáte na knihu? Autora i mě zajímá nějaká odezva.Na první pohled to vypadá více, než dobře. Škoda, vědět o ní pár měsíců zpět, možná bych u psaní maker nemusel tolik nadávat. I když on ten Basic a UNO je nasírací věc i tak