Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Hacker získal přístup k Amazon účtu a iCloud účtu známého novináře Mata Honana – stačilo zavolat na podporu a přesvědčit ji o falešené identitě. Kvůli propojení služeb, které Mat používal, a funkci obnovení hesla získal hacker přístup také k Gmailu a Twitteru. O podrobnostech píše sám Mat nebo server idnes.cz.
Tiskni
Sdílej:
Nejpoučnější mi přišlo, že provozovatelé cloudů nenabídli postiženému obnovu dat v profilu do stavu při poslední záloze. Vypadá to, že s touto eventualitou vůbec nepočítají, záloha (pokud existuje) bude asi určena pro případ komplexního selhání (nodeM?).
Otázkou je, zda se při pokynu k vymazaní dat profilu v DB opravdu příslušné záznamy okamžitě fyzicky vymažou a ne jen na úrovni atributů označí o určitého data za vymazané (z pohledu uživatele samozřejmě nedostupné). V takovém případě by mohl být rollback (zrušení vymazání) asi snadněji proveditelný.
Tak to je mazec:
At 5:00 they used iCloud’s “Find My” tool to remotely wipe my iPhone. At 5:01 they remotely wiped my iPad. At 5:05 they remotely wiped my MacBook.
HA HA HA HA HA HA HA HA ROFL LOL atd. Nemuzu se ubranit dojmu ze dobre mu tak. Na ostatni nadsene uzivatele iCloudu to jeste ceka:
If you have an AppleID, every time you call Pizza Hut, you’ve giving the 16-year-old on the other end of the line all he needs to take over your entire digital life.
(rec je o adrese a cisle kreditky)
Nojono, kdo chce kam ... poridi si iCloud ;)
Spíše každý, kdo si myslí cloud == nemusím zálohovat, je, s odpuštěním, debil.Já bych to ještě zkrátil:
každý, kdo si myslí "nemusím zálohovat" je debil
O podrobnostech píše sám Mat
Cynik by se asi zeptal: jak vlastně víme, že to píše on?
On si nekdo bude fotit obrazovku aby si precet v QR kodu to, co ma napsany v podpisu ...To je náhodou dobrá věc. Když člověk potřebuje ten podpis (tj. kontaktní údaje) dostat do telefonu, tak ze všech možností, které se nabízejí, je nejrychlejší vzít do ruky telefon a přečíst ten QR kód. Na druhou stranu je pravda, že tohle bych spíš čekal na druhé straně navštívenky.
Data v cloudu, data v čoudu
Je nutné si položiť otázku, že čo vlastne je dôverihodné ?
Je internetová pripojka bezpečná ? Nie je v sieti stroj, ktorý sleduje prevádzdku alebo v horšom prípade loguje kompletnú prevádzku ?
Je systém, ktorý beží na PC bezpečný ? Neobsahuje keylogery ? Posiela komunikáciu zašifrovane ?
Poskytovateľ slúžby používa šifrovaný prenos dát ? Má dobré overovacie politiky ? Je support profesionálny ? Poskytuje nesfalšovatelné overovacie prvky ?
Je užívateľ dostatočne opatrný pri použivaní citlivých informácii akými su mená a hesla ?
Automatickou synchronizáciou došlo k odstráneniu dátového chaosu, rôzne verzie rovnakého súboru. Zvýšil sa komfort užívateľov. Užívatelia sa nemusia starať o to, že majú data všade synchronizované. Žiadne offline zálohy. V datacentrách je menšie riziko straty dát. Je to dostupné z celého sveta.Môžu menej rozmýšlať, veď automatika vyrieši všetky problémy.
Dont Think, The Machine will solve all your Problems
Sorry, You have been erased. Have a Nice Day
Ale potom ľudia môžu doplatiť na prepojenosť svojích zariadení a dát.