Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Otevřená certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že od ledna příštího roku bude vydávat wildcard certifikáty. Wildcard certifikáty lze využít na libovolný počet subdomén, například *.example.com. Certifikační autoritu Let's Encrypt lze podpořit v rámci letní kampaně.
Tiskni
Sdílej:
Užívateľov zaujíma len tá farbička pri adrese. Ak je zelená, tak je všetko v poriadku. Ak je červená, tak je to zlé.Tam niekde treba začať. Roky to bolo laikom vtĺkané do hlavy, až sa to podarilo. Kto je na vine, ak úsilie prinesie svoje ovocie?
serioznost stranky nema s domenou nic společného a letsencrypt pouze potvrzuje, ze cerfikát pro doménu byl vydán tomu kdo doménu nějakým zpusobem spravuje
Jen je celkem vtipné, jak se před vznikem LetsEncrypt mnozí pohoršovali nad komerčními CA, které umožňovaly snadno získat DV certifikát… (tím nemyslím tebe konkrétně)
Jinak souhlas.
Ani jedno z toho nevypovídá nic o serióznosti nebo poctivosti vlastníka certifikátu/domény. Pokud budu mít třeba českou firmu LoginPayPal s.r.o. a budu vlastnit doménu login-paypal.cz, tak bych měl dostat i ten EV certifikát.
Jestli jde o podvodný web, rhybaření atd., to by se nemělo řešit na úrovni CA – od toho jsou zase jiné mechanismy, např. varování v prohlížečích nebo vyhledávačích. Případně pak soud, který může rozhodnout, zda se někdo dopouští podvodu.
Jen je celkem vtipné, jak se před vznikem LetsEncrypt mnozí pohoršovali nad komerčními CA, které umožňovaly snadno získat DV certifikát…A nejsou to prostě ti samí co se pohoršují nad LE? :)