V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Otevřená certifikační autorita Let's Encrypt oznámila, že od ledna příštího roku bude vydávat wildcard certifikáty. Wildcard certifikáty lze využít na libovolný počet subdomén, například *.example.com. Certifikační autoritu Let's Encrypt lze podpořit v rámci letní kampaně.
Tiskni
Sdílej:
Užívateľov zaujíma len tá farbička pri adrese. Ak je zelená, tak je všetko v poriadku. Ak je červená, tak je to zlé.Tam niekde treba začať. Roky to bolo laikom vtĺkané do hlavy, až sa to podarilo. Kto je na vine, ak úsilie prinesie svoje ovocie?
serioznost stranky nema s domenou nic společného a letsencrypt pouze potvrzuje, ze cerfikát pro doménu byl vydán tomu kdo doménu nějakým zpusobem spravuje
Jen je celkem vtipné, jak se před vznikem LetsEncrypt mnozí pohoršovali nad komerčními CA, které umožňovaly snadno získat DV certifikát… (tím nemyslím tebe konkrétně)
Jinak souhlas.
Ani jedno z toho nevypovídá nic o serióznosti nebo poctivosti vlastníka certifikátu/domény. Pokud budu mít třeba českou firmu LoginPayPal s.r.o. a budu vlastnit doménu login-paypal.cz, tak bych měl dostat i ten EV certifikát.
Jestli jde o podvodný web, rhybaření atd., to by se nemělo řešit na úrovni CA – od toho jsou zase jiné mechanismy, např. varování v prohlížečích nebo vyhledávačích. Případně pak soud, který může rozhodnout, zda se někdo dopouští podvodu.
Jen je celkem vtipné, jak se před vznikem LetsEncrypt mnozí pohoršovali nad komerčními CA, které umožňovaly snadno získat DV certifikát…A nejsou to prostě ti samí co se pohoršují nad LE? :)