Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
The Document Foundation vydala LibreOffice 3.4.3, který přináší množství oprav, a to jak jednotlivých aplikací (Writer, Calc, Impress, ...), tak samotného jádra tohoto kancelářského balíku. Vývojáři však sami upozorňují, že větev 3.4.x stále obsahuje řadu chyb, z nichž jedna je hodnocena jako velmi kritická. Ty by měly být opraveny ve verzi 3.4.4, jejíž vydání je naplánováno na začátek října.
Tiskni
Sdílej:
podle všecho stačilo smazat nastavení původních OOo.
protože to není filosofie Archlinuxu, hrabat se v uživatelově nastavení??
Nicméně, jak se zdá, problém s LO máš snad jen ty... a z jednoho nevydařeného update jsi udělal kategorickou záležitost.
pkg_info
, takze pri mass update sa vzdy k nej viem vratit.
vela distribuciu podobnou filozofiou spravi skor bordel v systeme ako poriadok. a pri tom staci, aby si bol package maintainer troska viac precizny.
Jenže Go-OO se spojilo s LibreOffice.... takže ?
chtěl bych se zeptat jestli je v LibreOffice (popřípadě jiném kancelářském balíku, který má tabulkový editor) možné spouštět výpočty přes GPU?zatim dikybohu ne.
Ona věc se má tak, ve firmě už před nějakou dobou začali používat na zpracování dat MS Excel a VBA makra. Protože už je toho tolik tak není moc ekonomické převádet data nějakam do databáze a vytvořit program který by je zpracovával.to je prave ten moment, kdy se ma prejit na databazi.
Bohužel běh těch náročnějších Maker trvá i 30 min,...pomaly visual basic opravdu nezachrani ani GPU
Furt se o tom počítání přes GPU a technologiích jako OpenCL mluví, jak je to rychlý a super, ale zatím jsem si nikdy nevšiml, že by mi nějaká aplikace počítala úlohu přes GPU.potiz je v tom, ze GPU jsou vhodne jen pro urcite typy uloh, typicky, kdyz mas moc dat (radove desetitisice ale spis statisice/miliony zaznamu) a chces nad kazdym zaznamem provest jednu a tu samou operaci. V momente, kdyz zacnes vic resit vztahy mezi daty, nejake podminky, cykly, atd. tak s pocitanim na GPU skoncis v pasti...
to je prave ten moment, kdy se ma prejit na databazi.U nás bych to tak neviděl. On by to byl boj s větrnými mlýny, přeučovat některé kolegy na jiný systém