Google Chrome 129 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 129.0.6668.58 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů (YouTube). Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 9 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube: DevTools Chrome 127-129).
Byly nalezeny a opraveny bezpečnostní chyby CVE-2024-38812 a CVE-2024-38813 s CVSS 9.8 a 7.5 ve VMware vCenter Server. Jedná se o vzdálené spouštění příkazů (RCE) a eskalaci oprávnění.
MojeID rozdává bezpečnostní klíče (tokeny) GoTrust Idem Key pro přístup k online službám veřejné správy (NIA). Ti, kteří již mají, mohou získat tablet ve slosování.
Společnosti Nintendo a Pokémon žalují společnost Pocketpair. Její hra Palworld prý porušuje patenty Nintendo a Pokémon.
RabbitMQ (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 4.0. RabbitMQ je open source messaging a streaming broker napsaný v programovacím jazyce Erlang. Implementuje protokoly AMQP 0-9-1, AMQP 1.0, RabbitMQ Streams, MQTT a STOMP a v HTTP a WebSockets Web STOMP plugin, Web MQTT plugin a management plugin.
Po půl roce vývoje od vydání verze 46 bylo vydáno GNOME 47 s kódovým názvem Denver. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube.
Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.3. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Uživatele Windows a Microsoft 365 Business a Enterprise mohou oficiálně používat Python v Excelu. Spolu s knihovnami jako pandas, Matplotlib a NLTK. Jedná se o spolupráci s Anacondou. Microsoft si tento "vynález integrace tabulkových procesorů s externími prostředími" patentoval: US12026560B2. Už před podáním patentu ale mohli uživatelé pro Python v Excelu používat například PyXLL. LibreOffice / OpenOffice.org měl PyUNO.
Provoz Mozilla.social, tj. instance Mastodonu provozované Mozillou, bude 17. prosince 2024 ukončen.
Byla vydána nová major verze 6 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení jsou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, Ubuntu 24.04, Debian 12, Fedora 39, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
The Document Foundation vydala LibreOffice 3.4.3, který přináší množství oprav, a to jak jednotlivých aplikací (Writer, Calc, Impress, ...), tak samotného jádra tohoto kancelářského balíku. Vývojáři však sami upozorňují, že větev 3.4.x stále obsahuje řadu chyb, z nichž jedna je hodnocena jako velmi kritická. Ty by měly být opraveny ve verzi 3.4.4, jejíž vydání je naplánováno na začátek října.
Tiskni Sdílej:
podle všecho stačilo smazat nastavení původních OOo.
protože to není filosofie Archlinuxu, hrabat se v uživatelově nastavení??
Nicméně, jak se zdá, problém s LO máš snad jen ty... a z jednoho nevydařeného update jsi udělal kategorickou záležitost.
pkg_info
, takze pri mass update sa vzdy k nej viem vratit.
vela distribuciu podobnou filozofiou spravi skor bordel v systeme ako poriadok. a pri tom staci, aby si bol package maintainer troska viac precizny.
Jenže Go-OO se spojilo s LibreOffice.... takže ?
chtěl bych se zeptat jestli je v LibreOffice (popřípadě jiném kancelářském balíku, který má tabulkový editor) možné spouštět výpočty přes GPU?zatim dikybohu ne.
Ona věc se má tak, ve firmě už před nějakou dobou začali používat na zpracování dat MS Excel a VBA makra. Protože už je toho tolik tak není moc ekonomické převádet data nějakam do databáze a vytvořit program který by je zpracovával.to je prave ten moment, kdy se ma prejit na databazi.
Bohužel běh těch náročnějších Maker trvá i 30 min,...pomaly visual basic opravdu nezachrani ani GPU
Furt se o tom počítání přes GPU a technologiích jako OpenCL mluví, jak je to rychlý a super, ale zatím jsem si nikdy nevšiml, že by mi nějaká aplikace počítala úlohu přes GPU.potiz je v tom, ze GPU jsou vhodne jen pro urcite typy uloh, typicky, kdyz mas moc dat (radove desetitisice ale spis statisice/miliony zaznamu) a chces nad kazdym zaznamem provest jednu a tu samou operaci. V momente, kdyz zacnes vic resit vztahy mezi daty, nejake podminky, cykly, atd. tak s pocitanim na GPU skoncis v pasti...
to je prave ten moment, kdy se ma prejit na databazi.U nás bych to tak neviděl. On by to byl boj s větrnými mlýny, přeučovat některé kolegy na jiný systém