Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
The Document Foundation oznámila na svém blogu vydání verze 5.1 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobnosti v přehledu nových vlastností a poznámkách k vydání. Novinky v Calcu, Impressu a Writeru také na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
IBM Lotus Notes!To je maso, co? Dodnes jsem nepochopil, jak za tuhle příšernost může někdo platit. Neuvěřitelný paskvil.
Pokud ale chcete aplikační platformu, která opravdu funguje ... nenajdete konkurence schopný produkt...Pobavilo. Hláška měsíce.
Pokud ale chcete aplikační platformu, která opravdu funguje ....
Jednou za čas potřebuju udělat obsah dokumentu - ze stylů nadpisů, dokument je složen z rozsáhlých tabulek obsahujících text, např. na 50 stránek, v buňkách jsou pak samostatně na řádku texty, ze kterých chci udělat nadpisy: přiřadit úrovně Nadpis 1, Nadpis 2, Nadpis 3, Nadpis 4 atd. - obsah má pak třeba tři stránky, nebo taky osm.
Jenže zapomenu, z čeho mi tekly nervy posledně, a předposledně a předpředposledně. Ono si to totiž jaksi nepamatuje mnou vytvořené styly (Vlastní styly), které odvodím ze stylů (z výběru) Nadpis 1, Nadpis 2, ... v tom smyslu, že je po vypnutí editoru a opětovném otevření souboru nedokáže použít. V osnově jsou vidět, a když jsem předtím ten obsah vložil, tak jde aktualizovat, když by došlo k posunu těch nadpisů, a to je všechno. Znovu a znovu s tím sbírám ty samé zkušenosti, když si myslím, že postupuju logicky, když např. z Nadpisu 1, který má 1) bezpatkové písmo - jiná velikost, než má zbytek dokumentu, 2) odsazení shora a zdola, 3) případně kurzivní řez písma, chci udělat 1) patkové písmo - stejné písmo a stejná velikost jako ve zbytku dokumentu, 2) nulové odsazení, 3) tučný řez písma, a toto používat. Štěteček formátu, který by podle mě měl přenášet i tu vlastnost textu, jako je úroveň nadpisu (vlastně vůbec to, že je to nadpis - tedy styl nadpisu). V takových chvílích uvažuju, že použiju ten Office 2013, co je na stejném počítači, rozsekám dokument do oddílů, protože taky potřebuju, aby třeba stránky 4 začánala číslem 2, aby tam nebyl v záhlaví ten text, co bude v celém dokumentu až od stránky 6, a představuju si, že by to, když bych věnoval něco času přečtení postupu, docela dobře fungovalo. Musel bych si ale napsat, kde na které kartě toho ribonu je co, protože to je to podstatné něco, co mě odrazuje, jelikož s tím na složitější úrovni nedělám každý den. Cítím se zmaten a nejistý, protože radši používám LibreOffice.
A tak nejlepší, co mě tak v současnosti může čekat, pokud rozsáhlý dokument neprojedu a styly nepřiřadím najednou, je naděje, že to, co potřebuju zase nějak zprovozním. Jenže když ten odvozený styl vytvářím, tak to asi nedělám vždycky stejně, a z toho povstane problém. Program vždy dělá to, co má, ale já jej (rozhrané, které je intuitivní a vede k takovým výsledkům)tak docela nechápu, abych při tom skřípal zuby. Když si totiž myslím, že jsem vytvořil styl "Nadpis 1 - upravený", a ona se z něj neudělá položka obsahu, tak nevím, co dělat dál - když se to z pohledu neznalého uživatele po..., tak nevím, pokud se mi k tomu povede něčím, co se chová jen jako (s)prostý text, přepsat základní ("vestavěný") styl, jak takto upravený styl dostat do stavu, jak byl na začátku. Je to pak rozhodování mezi tím, jestli začít práci znovu, nebo se to snažit nějak dorazit. Proto vlastní styly, pokud včas zjistím, že to nědělá, co má, radši ne. A příště bych měl vyzkoušet jiný postup - použít ty základní styly Nadpis 1, ..., a pak vybrat celou tabulku a: nastavit všemu jednu velikost písma, jeden typ písma, odsazení shora a zdola 0, a ono to třeba je to nejjednodušší. Jakékoli vícepráce (třeba ruční rušení kurzívy u některých úrovní stylů nadpisů, pokud by to nešlo taky udělat naráz) jsou prkotinou proti zaseknutí se na hodiny na něčem takovém, jako je vytváření takto jednoduchécho vzhledu a používání takto jednoduchých funkcí.