Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Článek na blogu LibreTechTips představuje a srovnává webové vyhledávače: nejen známé Google, Bing, DuckDuckGo či Yandex, proxy Startpage a Ecosia, ale také nezávislý Mojeek, metavyhledávače Metager a Searx, švýcarský Swisscows a francouzský Qwant. Srovnání spočívá v pohledu na výsledky čtyř hledání a čtyř specifických dotazů jako překlad slova nebo převod jednotek. Nejlépe hodnocený je Searx následovaný Google a s velkým odstupem Bingem, DuckDuckGo, Startpage atd.
Tiskni
Sdílej:
Nejlépe hodnocenýTo zalezi co si myslel ze najde, kazdy si pod tim predstavi spoustu jinych zdroju,spojeni,....
Nejlépe hodnocený
Jsem častým uživatelem Yandex a určitě bych Yandex v hodnocení nedával na konec. Důvod (srovnání s rovněž užívanými Yahoo, Google, Startpage, Bing):
- dohledává i z exotických zemí (adres) zajímavé výsledky
- osvědčil se mi při vyhledávání produktů v Číně pro firmu
- samozřejmě dobře zaindexované azbukou psané stránky
Otázkou k diskusi může být, jak filtrují v Yandex dotazy z jiných zemí.
"Sorry, this searx instance is down due to infrastructure issues. Please find another instance or setup your own."A skúsil si nejakú ďalšiu inštanciu? Ja som skúsil a hneď prvá bola voľná. Zrovna som hľadal Pythonácke riešenie problému, Google úplne mimo, ale že fakt, 90% výsledkov PHP
se mi nepodařilo najít hotovej addon pro firefox ale vyhledávací engine se jako dá přidat do ff i takhle hele ;D