abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 02:11 | Nová verze

    Google Chrome 152 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 152.0.7977.64 přináší řadu novinek. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 327 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:11 | Komunita

    Před 35 lety, 25. srpna 1991, oznámil Linus Benedict Torvalds v diskusní skupině comp.os.minix, že vyvíjí (svobodný) operační systém (jako koníček, nebude tak velký a profesionální jako GNU) pro klony 386 (486), že začal v dubnu a během několika měsíců by mohl mít něco použitelného.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:33 | IT novinky

    Apple představil čipy M6 a M5 Ultra, Mac mini s M6 nebo M5 Pro a Mac Studio s M5 Max nebo M5 Ultra. Fedora Asahi Remix zatím podporuje jenom M1 a M2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:11 | Komunita

    Firefox 157 přinese zapnutou podporu rastrového grafického formátu JPEG XL. Založena je na v Rustu napsané implementaci jxl-rs používané i v Chrome a Chromiu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 02:11 | Nová verze

    Vanilla OS 3 „Reunion“ byl vydán. Tato na Debianu „Sid“ založená desktopová distribuce s transakčními aktualizacemi „neměnného“ základního systému (ABRoot) nově podporuje architekturu arm64 (vedle x86-64), podporuje reprodukovatelné sestavení většiny balíčků a vylepšuje systémové nástroje. Vlastní meta-správce balíčků APX nyní používá Distrobox v2 a je dostupný i pro jiné distribuce.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    24.8. 16:00 | IT novinky

    Řemínky pro Apple Watch, bezdrátová sluchátka nebo nabíjecí adaptéry. Takovou nabídku našli v uplynulých dnech příslušníci Celního úřadu v Liberci při kontrole kamenného obchodu na Náchodsku. Celkem zde zadrželi 3 035 kusů zboží podezřelého z porušování práv duševního vlastnictví. Pokud by se jednalo o originální výrobky, jejich hodnota by podle odhadu přesáhla 10,8 milionu korun.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    24.8. 14:11 | Nová verze

    Byla vydána verze 31.1 textového editoru GNU Emacs. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    24.8. 12:22 | Nová verze

    Webový prohlížeč Waterfox (Wikipedie), fork Firefoxu, byl vydán ve verzi 6.7.0. Postaven je na jádru Gecko ESR 153.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.8. 11:22 | Nová verze

    Multiplatformní open source voxelový herní engine Luanti byl vydán ve verzi 5.17.0. Podrobný přehled novinek v changelogu. Přidána byla základní podpora gamepadů. Opraveno bylo několik zranitelností. Původně se jedná o Minecraftem inspirovaný Minetest v říjnu loňského roku přejmenovaný na Luanti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.8. 11:00 | IT novinky

    Americká technologická společnost Apple loni v Irsku na daních zaplatila 17 miliard dolarů (zhruba 350 miliard Kč). To představovalo 40 procent celkové částky, kterou firma odvedla na dani z příjmů po celém světě. Vyplývá to z účetních výkazů podniku. Platbu výrazně zvýšilo rozhodnutí Soudního dvora EU z roku 2024, podle něhož měl Apple doplatit Irsku na daních 13 miliard eur (313 miliard Kč).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (19%)
     (29%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2496 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník

    LimeSDR na Crowd Supply

    Dle plánu (zprávička) byla na Crowd Supply spuštěna kampaň na podporu LimeSDR od společnosti Lime Microsystems. Jedná se o open source platformu pro softwarově definovaná rádia (SDR). LimeSDR zvládne komunikaci pomocí UMTS, LTE, GSM, LoRa, Bluetooth, Zigbee, RFID a dalších protokolů.

    29.4.2016 01:33 | Ladislav Hagara | Zajímavý projekt


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    29.4.2016 09:36 xm | skóre: 36 | blog: Osvobozený blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LimeSDR na Crowd Supply
    Wow, za $199 okamžitě beru, už jsem zasponzoroval! ;-) SDR daleko lepších parametrů naž BladeRF za $420 a s cenou jako mnohonásobně horší levný klon HackRF Blue (který už se navíc neprodává a originální HackRF One stojí $330).

    Ale na druhou stranu smutné je, že je to jen cena pro early backery (a to ještě jen pro prvních 500, už zbývá v tuto chvíli jen 197). Normální cena bude $299. Co jsem předtím počítal cenu součástek, doufal jsem, že by se mohli dostat i na $150 a standardně to prodávat právě za $200.

    Nicméně pořád dobré, i finální cena je jako HackRF One, které se tomu parametry vůbec nemůže rovnat (jediná výhoda HackRF je rozsah až do 6 GHz, ale jinak je to pouze half-duplex a navíc s mizerným 8 bit ADC/DAC).
    Svoboda je tím nejdůležitějším, co máme. Nenechte se o ní připravit, podporujte Pirátskou stranu!
    29.4.2016 11:00 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LimeSDR na Crowd Supply
    I tech 300USD je krasna cena, jen skoda ze bude az v listopadu. A jsem hodne zvedavy na parametry na KV, jestli to ujde tak by se s tim dalo s tou sirkou jakou to umi docela kouzlit.
    We lived, we danced, we raced, we run, from the oblivion to come, Dressed for the last dance of a hundred thousand suns.
    ⧠ A = 0 avatar 29.4.2016 12:18 ⧠ A = 0 | skóre: 11 | blog: Technokratovo_zrcadlo | 上海
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LimeSDR na Crowd Supply
    V listopadu 2017, tomu bych možná věřil :-) .
    Nevolte zmrdy.
    29.4.2016 12:32 xm | skóre: 36 | blog: Osvobozený blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LimeSDR na Crowd Supply
    Výrobcem je relativně velká a už zaběhnutá firma (přímo výrobce SDR čipů LMS, které používá i např. BladeRF), takže bych z průtahů neměl takový strach. Navíc samotný hardware mají už dávno hotový a vyzkoušený (je to plně open hardware, schémata a zdrojáky firmware zde: https://github.com/myriadrf/LimeSDR-USB).
    Svoboda je tím nejdůležitějším, co máme. Nenechte se o ní připravit, podporujte Pirátskou stranu!
    29.4.2016 15:35 Adam Pribyl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LimeSDR na Crowd Supply
    Ja teda zatim pouzivam jen RTL-SDR - jedina vada je, ze to nema vysilac. Na bezne hracickovani to ale uplne staci a ta cena 10$ je neprekonatelna. Jako vzdy je ale podstatna podpora software - jinak je cely ten krasny HW k nicemu. A ta cena LimeSDR je jasna - je tam FPGA...
    29.4.2016 16:55 xm | skóre: 36 | blog: Osvobozený blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LimeSDR na Crowd Supply
    RTL-SDR je na hromadu věcí opravdu super (a poměr cena/výkon naprosto nepřekonatelný), ale přeci jen malá šířka pásma, malý rozsah (nepokrývá ani pásmo 2,4 GHz, kde se toho děje spousta zajímavého) a to že je tam pouze 8-bit ADC ho pro spousty aplikací vyřazuje :-(

    No a hlavně je to jen přijímač, LimeSDR je i vysílač a půjde z něj velmi jednoduše udělat např. i taková GSM či LTS základnová stanice ;-)
    Svoboda je tím nejdůležitějším, co máme. Nenechte se o ní připravit, podporujte Pirátskou stranu!
    29.4.2016 18:10 Sid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LimeSDR na Crowd Supply
    Nie je toto ale regulovane? Myslim vysielanie v urcitych pasmach? Ci to zalezi od vykonu vysielaca?
    29.4.2016 18:58 pavele
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LimeSDR na Crowd Supply
    Ano, vše je tak, jak jsi napsal, tak pozor na klepeta. A vyhledání takového zařízení je v dnešní době velice snadné. :-)
    29.4.2016 22:17 xm | skóre: 36 | blog: Osvobozený blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LimeSDR na Crowd Supply
    Regulocané to samozřejmě je. Nicméně maximální vysílací výkon LimeSDR je 10 mW,takže bez zesilovače to zas taková hrůza není.
    Svoboda je tím nejdůležitějším, co máme. Nenechte se o ní připravit, podporujte Pirátskou stranu!
    29.4.2016 22:36 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LimeSDR na Crowd Supply
    Prakticky cele vyuzivane radiove spektrum v CR je regulovane a 24/7 automaticky monitorovane. Samozrejme kde neni zalobce neni soudce a pokud jsi dostatecne nenapadny: vykon radove miliwatty max, vysilani jen obcas a nepravidelne aby si na tebe nemohli "pockat" tak se s nejvetsi pravdepodobnosti nic nestane, zkratka protoze automat takovy maly vykon nezachyti a nikdo te nepraskne protoze nikomu vadit nebudes.

    Problem nastane ve chvili kdy budes testovat IMSI catcher a soused zavola na CTU ze se mu mobil porad preregistrovava na sit "NSA Litomerice", v televizi na druhem konci mesta nekdo naladi tebou vysilany kanal kde pobezi ve smycce porno s mladou Zemanovou nebo kdyz si budou piloti v okoli mistniho letiste stezovat ze jim do vysilacky nekdo jodluje. V takovem pripade trestu pravdepodobne neujdes :)
    We lived, we danced, we raced, we run, from the oblivion to come, Dressed for the last dance of a hundred thousand suns.
    29.4.2016 22:59 pavele
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LimeSDR na Crowd Supply
    Tak s 10 mW není problém komunikovat s Evropou. Záleží na ionosférických podmínkách, anténě, použitém kmitočtu a štěstí. :-)
    29.4.2016 23:28 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LimeSDR na Crowd Supply
    Jo, na KV, uzkym provozem (CW, mozna PSK, nic sirsiho neprojde), s dobrou antenou a jeste musis mit stesti na slusne vybavenou protistranu.

    Naproti tomu s BTS s 10mW koncis s nejvyssi pravdepodobnosti max o 2-3 bloky dal.
    We lived, we danced, we raced, we run, from the oblivion to come, Dressed for the last dance of a hundred thousand suns.
    ⧠ A = 0 avatar 4.5.2016 22:15 ⧠ A = 0 | skóre: 11 | blog: Technokratovo_zrcadlo | 上海
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LimeSDR na Crowd Supply
    Tak spustili druhou zlevněnou várku (tentokrát jen na $249) o 500 kusů.
    Nevolte zmrdy.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.