Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Projekt LinuxDNA, který chce udržovat jádro zkompilovatelné pomocí ICC, slaví úspěchy. Vývojáři nyní mají funkční systém s jádrem 2.6.22 na bázi Gentoo. Nyní řeší problémy s 2.6.23. Více na LinuxJournal.
Tiskni
Sdílej:
V odkazu na LinuxJournal mas uvozovku navic.
Je to v tom clanku - "... boost up to 40% for certain kernel parts and an average boost of 8-9% possible"
any source references?
http://techreport.com/discussions.x/8547
http://terapix.iap.fr/forum/showthread.php?tid=134
http://www.betanews.com/article/Suit-Intel-Sabotaged-Compiler-for-AMD/1121274628
Snaha hezká, ale pokud vím, tak Intelové schválně udělali ICC tak, aby pro AMD generovalo mizerný kód, takže dost velká část uživatelské základny to moc neocení.... nicméně zbytek, který je taky dost velký, může být nadšen a btw, brání něco AMD udělat vlastní kompilátor? - od Intelu sice není hezké kriplit konkurenci, ale v tomto případě mi to tak nějak morálně nevadí, oni dali prachy na vývoj kvalitního kompilátoru (a mimochodem, s gcc nemají vztah zrovna negativní, AFAIK), proč by z toho měla těžit i konkurence?
oni dali prachy na vývoj kvalitního kompilátoru, proč by z toho měla těžit i konkurence?Dobře, nicméně jedna věc je udělat ten kompilátor řekněme průměrně (prostě ne moc snahy, ale aby to něco udělalo), popřípadě říct "pro tento procesor nelze přeložit" - to je obojí v pořádku. Druhá věc je udělat to naschvál tak, aby vyplivl zmršený výsledek. (Což navíc zkresluje benchmarky programů.)
No AMD ho ale ma, jmenuje se GCC .... a v tom je ten rozdil )