NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Platforma Maemo 5 (používaná především v MID od společnosti Nokia) se dočkala alfaverze. Novinkami jsou mj. nová API pro práci s GPS, vibracemi a akcelerometry.
Tiskni
Sdílej:
Spotřeba dnešních GSM modulů v pohotovostním režimu je snad celkem „zanedbatelná“, s 3G je to samozřejmě horší.
Spotřeba modulů je možná nízká, ale vyřešit v OS spolupráci s GSM modulem, aby baterie vydržela, už není příliš banální.
Osobně jsou pro mě obě zařízení (mobil a MID) sama o sobě celkem „zbytečná“, ale občas se hodí zavolat, napsat SMS, napsat IM, podívat se na mapy, na web… Další zařízení, které bych navíc ve spoustě případů nechával jen ležet doma, je mi proti srsti.
Tak si pořiď něco s Androidem, nebo Symbianem. Případně iPhone. Vydrží to aspoň chvíli, zmíněné věci na tom jde provozovat a volat z toho také jde.
Kdyby měl být v takovém MID GSM modul, rychle jej deaktivuji, nebo si to zařízení vůbec nekoupím. Mít dva telefony je podle mého zbytečné. Pokud jedu do hor, kde budu týden bez nabíječky, raději si vezmu "blbý" telefon, který umí jen volat a nouzově se připojit přes GPRS na web (kvůli odjezdům vlaků apod.), než abych musel řešit nabíjení.
Samozřejmě úplně ideální kombinace by bylo zařízení spojující MID s Maemo, mobil a PSP… :DFreerunner?
Jinak moznosti linuxacke jsou podobne desktopu, az na ten GSM subsystem.
No dobře, a co výdrž baterie? (konkrétně u toho Freerunneru)
Já naopak vítám současný stav --- s 1300mAh baterií to vydrží sotva sedm hodin
Sedm hodin - ale plného provozu, nikoli v pohotovostním režimu? (moji N800 nabíjím tak jednou za 3 dny, i když s věkem baterky se to viditelně zhoršuje)
Kéž by udělali zařízení s podporou celulárních sítí (GSM/3G)…
Někde na planet.maemo.org před časem v jednom z článků o novinkách v Maemo 5 tvrdili, že zařízení, které to bude používat, něco takového mít bude...
Mobil v tabletu bych asi přežil (pokud to půjde vypínat). Víc mi vadí taktéž se objevivší nápad odstranit softwarovou klávesnici.
No ale co bys doporučil mně? ;) Ani jedno z těch jmenovaných zařízení nevyhovuje mým požadavkům
Že by Sharp Zaurus s telefonním modulem ve (PCMCIA/CF) slotu?
Och, jak praktické. Takže nakonec abych s sebou tahal vlastně tři zařízení
Mno, já většinou tahám jen tu N800 a hodinky (natahovací, bez baterky a vodotěsné - je to spolehlivější). Mobil si beru na opravdu jen do přírody a na kolo (kvůli případnému zavolání pomoci a tak) a i tak ho mám trvale vypnutý nebo aspoň offline (to v případě, že používám krokoměr v mobilu). To ovšem s sebou zase nemám tu N800.
Po městě nebo v práci s sebou zásadně mobil netahám. Klávesnici k N800 (bezdrátovou, skládací) si beru jen na cesty, pokud hodlám tu Nokii používat jako notebook (kromě Maema tam mám na kartě Debian s TeXem, gcc apod. - pro případ, že potřeboval něco rychle vyrobit nebo upravit nějakou prezentaci). No a taky ještě někdy s sebou nosím GPS modul, ale to jen v cizině, kdybych se rozhodl ztratit orientaci.
Každému prostě vyhovuje něco jiného...
P.S. Po pravdě řečeno nevím, jak moc je užitečná nebo neužitečná HW klávesnička na N810, neboť jsem uvedený přístroj nikdy neměl v ruce (tím spíš, že na ní spousta podstatných kláves chybí).