Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Microsoft slaví padesátiny. Založen byl 4. dubna 1975. Bill Gates při této příležitosti zveřejnil pdf s naskenovanými původními zdrojovými kódy prvního produktu Microsoftu (v té době Micro-Softu): programovacího jazyka Altair BASIC pro počítač Altair 8800.
Tiskni
Sdílej:
Dokud Česká pošta používala tu aplikaci, co jela v DOSu, fungovala. S postupující digitalizací stojí její služby za čím dál větší hovno. Ale prachy si ti šulini co to vedou od pěti k nule neodepřou. Bohužel nějakého Donalda, co by je konečně hodil do nějaké ťurmy ať tam shnijou, se tady bohužel nedočkáme.
Kolik ti bylo chytráku, když tak zasvěceně hovoříš? Svoje první DTP věci jsem dělal na didaktiku a svlj první skener jsem měl v době, kdy Windows 3.11 teprve začínaly dobývat svět. A to jsem nebyl žádný IT nadšenec. Jenom mi bylo jasné, kudy se to bude ubírat.
A to, že v rámci ČR Mrkvosoft tak uspěl, je do značné míry zásluha mého bratránka, vůči němuž se zachovali.. No. Dle mého očekávání. Inu, píča v USA byla bližší než pták v Evropě.
Až po příchodu LGP-30 se začalo na PC skutečně pracovat...... a peak užitečnost/výkon byl u PDP-8.
Tak můj první let v životě byl z Ostravy do Prahy a přišlo mi to jak zhoupnutí na houpačce. Nevím kolik to stálo a vycházelo tehdy, ale dnes vychází letenka na 2337 Kč a let trvá hodinu. Ale, než do toho letadla z centra dostaneš a než se někam dopravíš v cílové destinaci. No to už fakt radši tím vlakem. I když je to oser.
Ovšem let Mikulovice – Letňany neměl chybu. Za hodinu pěšky z Muny na letišti. Mezi tím kámoš dolítnul s klukama, co nabral v Tuřanech. Pak asi hoďku vyhlídkovým letem přes Kladsko do Prahy a půl hodiny metrem z Letňan domů. Čistý čas od dvěří v bodě A, ke dveřím v bodě B – 2,5 hodiny
Na dlouhé cesty busem nebo letadlem mě to netáhne. To cestování by mne zabilo. U pitomého pendolina už po hodině nevím kam s nohama. 6 hodin je maximum, které jsem schopen (a ochoten) v pozici skrčence přežít.
V té době dokázaly USA dovézt chlapy na Měsíc a zpátky, dokonce i když jim cestou vybouchla raketa, a zvládli to uřídit s logaritmickým pravítkem. Dnes pošlou jelita na oběžnou dráhu na šest dní a dovézt zpátky je musí soukromník z Jižní Afriky za třičtvrtě roku.A vysvětlit jim to musí syn obecního idiota a televizní rosničky :)