abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | Nová verze

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:55 | Nová verze

    Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:44 | Nová verze

    Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).

    |🇵🇸 | Komentářů: 8
    17.8. 18:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.8. 13:33 | Zajímavý článek

    Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    17.8. 12:33 | Zajímavý projekt

    Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.

    |🇵🇸 | Komentářů: 6
    17.8. 03:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.8. 18:55 | Komunita

    Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.8. 04:22 | Komunita

    Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2418 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník


    Novinky od PINE64 - 03/2021

    Společnost PINE64 stojící za telefonem PinePhone, notebooky Pinebook a Pinebook Pro, IP kamerou PineCube, hodinkami PineTime, páječkou (pájecím perem) Pinecil, zdroji PinePower nebo RISC-V vývojovou deskou PineCone publikovala na svém blogu březnový souhrn novinek. Opět společně s videem (YouTube, LBRY, TILvids).

    15.3.2021 21:33 | Ladislav Hagara | Zajímavý článek


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    15.3.2021 23:50 -
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky od PINE64 - 03/2021
    Už umí PinePhone telefonovat?
    16.3.2021 04:49 Dusan | skóre: 23 | blog: Moje_trable_s_internetom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky od PINE64 - 03/2021
    Máš s tým skúsenosť alebo si len niečo čítal?
    joejoe avatar 16.3.2021 06:44 joejoe | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky od PINE64 - 03/2021
    Umi, ale ma to urcite nedostatky. Na braveheart edici je problem z probozenim pomoci modemu z deep sleep. Prakticky to znamena, ze se pro braveheart vypina upsavani do deepsleep. Novejsi revize PCB to maji vyresene. Jinak receno pozor pri koupi z bazaru.

    Novejsi verze maji problemy se stabilitou modemu a wifi. Nekdy se to odpoji a je treba restart. Uz nejakou dobu se pracuje na aktualizaci firmware modemu. V modemu bezi vlastni linux, originalni verze je na nejakem starsim jadre. Kluci a holky z pine64 se snazi udelat aktualizaci na soucasnou verzi linuxu, protoze momentalne je tam neco hodne stareho. Soucasne chteji mit maximum open source, ale neztratit FCC certifikaci, takze tam cast blobu zustane. Prakticka zkusenost je takova, ze se hovor nekdy podari a jindy ne. Novy firmware by to mel resit. Navic by to cele nemelo tolik topit.

    Co se tyce distribuci, podle ruznych screenshotu a zpravicek co jsem videl, udelali za posledniho pul roku obrovsky skok kupredu. Budu to muset zase zkusit naflashovat a napsat nejakou recenzi. (-;
    16.3.2021 08:35 Dusan | skóre: 23 | blog: Moje_trable_s_internetom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky od PINE64 - 03/2021
    Ďakujem za užitočné informácie. Už dlhší čas nad tým telefónom rozmýšľam.
    skunkOS avatar 16.3.2021 11:27 skunkOS | skóre: 27 | blog: Tak nějak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky od PINE64 - 03/2021
    Takže jako každodenní telefon, kde potřebuji aby na 100% uměl telefonovat a SMSkovat je to k ničemu?
    http://martinrotter.github.io
    joejoe avatar 17.3.2021 10:35 joejoe | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky od PINE64 - 03/2021
    Dovolim si zkopirovat odstavec z odkazovaneho clanku, kde je vysvetlene, ze to zatim na kazdodenni pouzivani neni vhodne:
    On the flipside, the good news is that aside from the one missing component we’ve got everything lined-up and ready to go. The upcoming production-run, as well as the next two or three following it, will be referred to as the Beta Edition. The term “Beta” indicates the present software status. Despite huge strides made by Manjaro and KDE Plasma Mobile teams in the past 3 months, the software isn’t yet at a stage where we’d be comfortable selling the PinePhone as an end-user ready product; even if the target end-users of the PinePhone are informed Linux enthusiasts. It will be yet a couple of months before the software reaches a status where we’d be willing to pitch the PinePhone as a “completely functional smartphone for advanced Linux enthusiasts”. That said, let’s take a moment to appreciate the fact that the software has moved out of an Alpha-stage and that core smartphone functionality has now reached considerable maturity, thanks in large part to the Community Edition (CE) scheme which ran throughout 2020.
    skunkOS avatar 22.3.2021 08:45 skunkOS | skóre: 27 | blog: Tak nějak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Novinky od PINE64 - 03/2021
    +1
    http://martinrotter.github.io

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.