Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Vědci z amerického Caltechu ustavili nový rekord v přenosu dat po síti na velkou vzdálenost, když na nedávné konferenci SuperComputing 2012 přenášeli data rychlostí 339 gigabitů za sekundu. Podle nich by se mohla magická hranice 1 terabit za sekundu pokořit na podzim příštího roku. Z takto vysokých datových toků budou těžit hlavně urychlovače částic, astrofyzika, genomika nebo meteorologie. Na Oslu uvažují, k jakým jiným účelům by se daly takové rychlosti využít.
Tiskni
Sdílej:
Medzinárodný tím subatomárnych fyzikov, počítačových vedcov, a sieťových inžinierov dosiahol prenosovú rýchlosť 339 gigabitov za sekundu.
Náš organismus nefunguje na takto mikroskopické úrovni. Bohatě by stačilo reprodukovat pouze větší celky bez zachování kvantových stavů jednotlivých atomů/molekul. A použít nějakou účinnou kompresi (klidně ztrátovou, když by se dobře určilo jaké věci není potřeba duplikovat dokonale).Pravděpodobně. Pro přesnesení kapitána Kirka nejspíš stačí nepřenášet kvantový stav, stačí matice hustoty, nebo dokonce nějaká semiklasická representace nebo vůbec nemusíme jít na úroveň elementárních částic. Nevíme přesně, co přenášet. Možná, že přenesením velmi hrubého stavu neuronů dostaneme na druhém konci kapitána Kirka, který bude v čase přenesení nerozpoznatelný, ale pak začne divergovat. Každopádně jsme od tohoto cíle zatím vzdáleni okolo 30 řádů...