Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
ArsTechnica spekuluje, že ceny netbooků založených na čipsetu nVIDIA ION budou příliš vysoké na to, aby dokázaly uspět na trhu levných mininotebooků. Článek vychází z oznámené ceny netbooku Samsung N510, která má být 599 USD, a Lenovo S12, u kterého se očekává cena 550 USD.
Tiskni
Sdílej:
Do netbooku to nepotrebuji, tam je mi vykon na nic... Ale nejakou rozumnou desku do HTPC bych bral okamzite!
Tak takovy ION netbooky s digitalnim vystupem by byl hezkym HTPC... duvod proc je to drazsi je ten, ze Intel prodava vyrobcum samotny Atom draz, nez kdyz si koupi Atom+Intel chipset. Jinak samotny Nvidia chipset neni o mnoho drazsi nez Intelacke reseni. Mozna tak 10dolaru...
jj, ja uz HTPC na IONu mam a je to super :)
jo tak to by me take zajimalo - uz to planuju dlouho - stary htpc kram vyhodit za ion, ale zatim mi to prijde porad drahy - deska zotac nebo snad jeste jeden vyrobce - hezky male - ALE jen ten zotac se snad dodava s externim napajenim, k ostatnim musis poridit nejakej kravsky velkej zdroj, nebo pripadne picoitx zdroj ale za nehorazny penize..
Pocitam ze to bude jeste chvilku trvat nez bude na trhu neco za rozumne penize. Pak na to nahodit xbmc a hotovo.
.Ja mam Asrocka (www.alza.cz/asrock-ion-330-cerny-d128515.htm), Kubuntu 9.04 + nejnovější nvidia drivery + XBMC (nastavene na VDPAU). Je to parada.
To vypada dobre. Stiha i jine vyuziti na pozadi (stahovani, nejake ty servery,..) ?
Jak rychle nabiha? Kolik zere?
Omlovam se, ze to tak sypu, ale stejne by se nekdo zeptal
Predem diky za opdoved.
Deska Pegatron IPX7A-ION - 2930Kc
Bedna Eurocase Wi-01 - 1100Kc
Disk - 1000Kc
2x1GB SODIM DDR2 - 500Kc.
Dalkove ovladani Genius Remote - 530Kc
Mam na tom Archlinux X86_64 a XBMC, jede to absolutne skvele
vse kupovano na http://www.alfacomp.cz/
No tak to si celou slavnou Nvidii budou muset nechat v supleti.