Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
nVIDIA vydala ovladač 180.18 (beta). Opravuje zásek X serveru při vykreslování extrémně velkých fontů a různé chyby ve VDPAU, jako je porušení obrazu u některých videí a problémy na některých konfiguracích s více displeji.
Tiskni
Sdílej:
Ahoj,
to jsi jako celý ty filmy zkouknul? Jestli jo, tak si u mě tester numero uno
P.S.: Škoda že mám jen GF6200, takže si musím vystačit s xvmc.
sem netusil, ze si lze tyto filmy jiz zakoupit pres internet v h264 kvalite....
Vážně? Stáhnout se dají legálně zdarma jen ty filmy, které již u nás vyšly...
To je zajímavá poznámka, už jsem o tom také něco slyšel. Myslím si ale, že definice v zákoně zní trochu jinak, než jak je tu prezentována. Pokud víš o který paragraf konkrétně jde, tak ho sem napiš, ať se poučíme.
Proboha, jaké "u nás" vyšly?
Zákon žádné "u nás" neřeší. Zákon 121/2000 Sb., §29, odstavec 2:
Volná užití a zákonné licence, s výjimkou licence úřední a zpravodajské (§ 34), licence pro školní dílo (§ 35 odst. 3), licence pro dočasné rozmnoženiny (§ 38a), licence pro fotografickou podobiznu (§ 38b) a licence pro nepodstatné vedlejší užití díla (§ 38c), se vztahují pouze na dílo zveřejněné.
Aha, správně. Takže nelegální by bylo stahovat film, který byl dán do oběhu ještě před oficiálním vydáním (kdekoli). Otázkou je, jestli je možné stahovat film, který již byl zveřejněn v kinech, ale ještě nebyl zveřejněn digitálně (na DVD, atd).
Tak tak…jen ten salvation jede(a ještě jak kdy). Asi to budou nějaké chyby v bitstreamu. Momentálně se chystám zkompilovat CUDu a schroedingera. Tři vlákna a z toho jedno na GPU…snad už se to k nějakým 15fps došmatle.
Mozno hlupa otazka. Ale mozte mi niekto vysvetlit preco na Nvidia stranke je len verzia 180.17 (Beta)?