Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Vyšel nVIDIA ovladač 185.18.08 (beta). Jde o opravné vydání z testovací řady, neobsahuje nové vlastnosti. Opravuje problémy se stabilitou na SMP systémech, lépe se zotavuje z jistých chyb a obsahuje opravy týkající se DisplayPortu, OpenGL a novějších GPU (GeForce 8+).
Tiskni
Sdílej:
Jen pozor na chybicku v ovladacich.
mě update jádra(na 2.6.29) na Debian unstable (32-bit) donutil nainstalovat ovladač přímo od nvidie (donutila mě k tomu absence linux-headers a nutnosí kompilace zdrojáku, ale to je Debian specific) ve verzi 185.18.04 a od té doby se mi po probuzení monitoru z úsporného režimu display rozbliká a trvá to asi minutu než se to uklidní, pak je vše jakoby ok. Při probuzení ze suspend to ram to nedělá, jen když se monitor uspí (asi něco s EnergyStar), asi vypnu funkce úsporného režimu monitoru, což mi vadí, neboť si před spaním pustím video a nechci aby mi display svítil celou noc... KDEčkama ani Xorgem to nebude, jen jsem vyměnil jádro a ovladač (nejdříve jsem málem zkolaboval, že odchází podsvícení displaye, protože mi před týdnem propadla záruka)... Jinak na efekty používám kwin, compizu jsem se musel zbavit kvůli KDE 4 i když jsem to nějakou dobu kombinoval...
To jsem z toho jelen.
185.18.08 je novejsi nez 185.19? Co je to sakra za bordel?
Verzovani Nvidie posledni dobou vubec nechapu.