Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Byl objeven exploit pro linux na 64 bitech. Jedná se o následek nedokončené opravy z roku 2008 a z jádra 2.6.22.7. Více.
Tiskni
Sdílej:
Koneco malo-bitovych smejdaren!
http://pctuning.tyden.cz/component/content/article/1-aktualni-zpravy/18725-adobe-prinasi-64bitovy-flash
A proc sem potom vubec lezes?
Přezdívka: Jardík
O mně: Jsem idiot a mám poruchu osobnosti.
Rok narození: 2005
Kraj: Středočeský
Země: ČR
U uživatelů registrovaných před nějakým datem (2007 myslím, je to na blogu Leoše) je defaultně "nezalamovat", u ostatních se to po registraci samo nastavuje na "zalamovat". Nevím, proč nebyli starší uživatelé "převedeni" na nový default, asi v rámci zpětné kompatibility.
Já si toho zápisku všiml také relativně nedávno (pár měsíců zpět), teď už se těším ze zalomených nadpisů .
Ještě najít nějakou dobrou RSS čtečku pro GTK, ideálně C/C++ (java mi tu jede nějak pomalu), která by nezávisela na dbusu a půlce Gnome.
Procházel jsem (před napsáním toho příspěvku) zdejší sekci software a právě liferea se mi líbíla .. až na to, že závisí na gconf2, který závisí na dbusu. Asi si nakonec budu muset tu zbytečnost alespoň nainstaloval. Ne, opravdu nevyužiju dbus služby jako notifikace mezi aplikacemi, mám tu fluxbox a snažím se být (kolikrát až nekompromisně) minimální. Možná nakonec liferea pojede s vypnutým dbusem a celé to divadlo je jen kvůli debianím závislostem (libdbus mám už nainstalovaný).
oříznuté titulky jsou k ničemuMně to nepřijde k ničemu. Nastavení jsem neměnil (takže používám oříznuté titulky) a vůbec mi to nevadí. Pokud si chci dočíst zbytek nadpisu, najedu na něj myší (nadpis totiž obsahuje atribut title)