Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Předevčírem vyšlo OpenOffice.org 2.2.1. Nepřidává žádné nové funkce, ale opravuje chyby, mezi nimiž jsou i chyby bezpečnostní - aktualizace je tedy doporučována. Opraven je například import proměnných z dokumentu Wordu.
Tiskni
Sdílej:
** (process:27604): WARNING **: Unknown error forking main binary / abnormal early exit ...Ovšem nějakých 83 Writerů se otevřelo za (zhruba) 40 sekund.
Ale on jim těžko může napsat, aby to hovado co zarovnalo na střed mezerníkem vyhodili (respektive může, ale asi by si moc nepomohl). ... Musel jsem mu doporučit koupi MS Office.ehm, a MS Office si s takovými zhovadilostmi poradí jak? pokud jsem dobře informován, ještě stále neodstranili tu super vlastnost, že stačí jiné nastavení tiskárny než měl autor, a celý dokument se rozpadne ...
Kupodivu dobře. Původní dokument byl taky vytvořen v MS Office. Takoví lidé si jiné tiskové okraje nenastavují.ale ono nešlo o explicitní nastavení tiskových okrajů ... prostě stačilo vyměnit tiskárnu, a dokument se rozpadl, aniž by na něj uživatel sahal ...
Dokud lidi nebudou umět pořádně psát, ...ale kdyby se chtěli učit psát, dávnou používají TeX apod. ... takže v nějaké "dokud" nelze doufat problém je, že ten soft je k tomu prasení přímo vede
ale ono nešlo o explicitní nastavení tiskových okrajů ... prostě stačilo vyměnit tiskárnu, a dokument se rozpadl, aniž by na něj uživatel sahal ...Netřeba měnit tiskárnu, stačí změnit rozlišení tisku.
problém je, že ten soft je k tomu prasení přímo vedeNe, problém je, že svářeč do ruky v praxi nedostane svářečku, dokud neudělá výuční list, ale u počítačů toto potřeba není. Rozhodně bych to nesváděl na software.
Pro toho stylistu stačí kliknout na tlačítko na toolbaru.nejde mi o to, jak jednoduché je to otevřít ... když uživatel neví, že tam něco takového je, tak to prostě neotevře, když se mu to otevře by default, tak se třeba i podívá, k čemu to je ...
Jak jsem říkal, nepodporuju MS Office, ale v tomto případě to (hlavně pro mě, protože by mě furt otravoval) bylo jednodušší udělat nákupem licence.a opravdu to bylo řešení?
viz výše člověk volí tu jednodušší cestu ... a jestliže daný nástroj komplikuje to, jak by se měl ideálně používat, pak to je chyba toho nástroje, bez ohledu na to, jak triviální je náprava (jediný klik na liště); s "výučním listem" to má společného akorát to, že ten vzdělaný ví o tom, že tam vůbec ta možnost napravit to jeproblém je, že ten soft je k tomu prasení přímo vedeNe, problém je, že svářeč do ruky v praxi nedostane svářečku, dokud neudělá výuční list, ale u počítačů toto potřeba není. Rozhodně bych to nesváděl na software.