Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
OpenRazer byl vydán ve verzi 3.0.0. Jedná se o svobodný software, ovladač a démon, umožňující nastavovat zařízení od společnosti Razer na GNU/Linuxu.
Tiskni
Sdílej:
zařízení od společnosti RazerA to má být jako co? Holící strojky nebo rychlá auta?
Zase zprávička nahovnoZase komentar nahovno... nemam zadnej HW Razer, nemam zadnej herni HW, presto mam povedomi o firme Razer a i kdybych nemel, proc bych mel psat komentare ze o tom nic nevim a nejsem schopnej si tuknout na link?
Máš něco proti G305?Tenhle segment myší mě tak nějak nezajímá. FPS nehraju, rozdíly mezi senzory počínaje přibližně PWM3366 prakticky nevnímám (při mé preferované střední citlivosti), hmotnost nijak zvlášť neřeším, o bezdrát nestojím (protože baterie, spojení – tím spíš, pokud používá proprietární protokol). Ke jmenovaným G502 a G604 (potažmo předtím G602) mě přitáhla akorát extra tlačítka pod palcem (jedno mám přemapované na „kliknutí kolečkem“) a skutečnost, že jsem je našel ve slevě. Taky je to potřeba brát v kontextu toho, že jsem v nedávných letech vyzkoušel většinu moderních trackballů, spoustu ergonomických myší,… a těším se na dobu, kdy polohovací zařízení budou obsolentní – nahrazeny senzory.
Na hry dobrá ale na běžný desktop je přesnější tahle [nějaká placatá šílenost], fakt to není srandaTo jsem nepobral.
nemam nastaveno zadne zrychlovani kurzoruTo je potřeba rozvést. Grafická prostředí (včetně příp. aplikací) mají nějaké mapování příchozích událostí z myši na vlastní události jako pohyb kurzoru. Často implicitně používají nějaké „zrychlení“, akcelerační křivku,… A pak, nějaké zpracování signálu probíhá už v myši. Věřím, že v něčem jako G305 toho asi jde hodně nastavit, ale v nějakém tom levném „HP“ (beztak je to nejspíš OEM rebrand) pochybuji.
kdyby se neukroutil drat u vystupu z mysi tak by mozna jeste fungovala, proto uz jedine bezdratJak s tím kdo zachází…
To je potřeba rozvést.Co je na tom k rozvadeni proste nic nikde nenastavuju a v Linuxu i Windows to funguje shodne, zvlast kdyz to nema zadna extra tlacitka nebo funkci gest
Co je na tom k rozvadeni proste nic nikde nenastavuju a v Linuxu i Windows to funguje shodne, zvlast kdyz to nema zadna extra tlacitka nebo funkci gestPak je potřeba brát ta tvrzení o přesnosti s rezervou, protože Windows a Linux, potažmo i různá desktopová prostředí, s událostmi z myši pracují různě. To je prostě fakt. Ve Windows je např. to notorické zaškrtávátko „Enhance pointer precision“. Třeba v loňském Kubuntu (takže Linux, X Server, Plasma), které mám teď zapnuté, je implicitně nastavená akcelerace.
Dobry paradox - G502 tu mam asi dva roky a leve tlacitko zacalo tak po roce proklikavat, a jak jsem se docetl, tak nejsem sam.To je úplně běžné, viz např. Definitive Omron Switch Guide for Mice, a nevyhneš se tomu. Dva roky jsou ještě dobré. Ale spousta jiných vlastností se v průběhu času zlepšila. Třeba ten Logitech toho času používal příšerná kolečka anebo asi nejstrašlivější mikrospínače pod kolečkem a postranními tlačítky.
Logitech sel s kvalitou do haje - klavesnice G213 je oproti G110 strasne hlasita a K280e, kterou jsem si poridil, protoze rikali, jak bude ticha, je takovy ausus, ze to nepamatujuHlučnost není nutně znakem nízké kvality.
Ted jsem poridil Viper a Basilisk od Razeru a K70 MK.2 a K95 od CorsairuVšechno je to předražené spotřební zboží. Srovnej např. klávesnice Topre Realforce, Leopold, Filco Majestouch 2… U myší je to blbé, možná ta nová myš od Topre, nebo pak až spíš průmyslové trackbally a tak.
Roccat SWARM je šílenost, která mi ve virtuálce ani nechodí (nenainstaluje si modul pro kýžený model myši).To je zvlastne, aky hypervizor pouzivas? Ja som to spustil v uplne obycajnom qemu/kvm a ide to bez problemov. Dokonca som tu mys pripajal cez USB pass-through po sieti a ani to nebol problem.