Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Čekal jsem koho to první napadne...
Můžu vědět proč jsi to udělal? Co tě k tomu vedlo?
Vidím, že jsi se naučil používat "zypper remove" ... kdyby to bylo alespoň vtipné ...
Deset vteřin po tom co jsi to smazal, jsem to obnovil ze snapshotu
Omlouvám se předem za vulgarismy - ale "jardík" je opravdu kokot. Věřím, že většina osazenstva se mnou bude souhlasit. Nejhorší je, že mě to ani nerozčiluje, je mi ho opravdu líto.
Rád bych věděl jak takový člověk vypadá a jak se chová v reálném světě. Zda by se dokázal takhle chovat "z očí do očí". Já bych mu dokázal do tváře říct, že je kripl.
Vím, že se mu tahle moje reakce bude líbit, protože na ní čekal - ale nemohl jsem si pomoci :).Víc se už k němu vyjadřovat nebudu a znovu se omlouvám všem za tu sprostotu tady kolem :) Obvykle se takto nevyjadřuji.
Dik moc za serverik. Krasne jsem si poklikal
Mam podezreni, ze vysel update KDEcek a masina aktualizaci nejak nevydejchala a nebo tam byl zrovna lognutej i nekdo jinej a neco proved. Novy kde package to stahlo spolu s jukem na kteryho jsou se chtel juknout. Pokud jsem to fakt nakapnul ja, tak se moc omlouvam.
Zajímavá věcička ... díky.
Občas se stane, že něco vytíží CPU na 100 % a jsou odepřené služby. Bohužel nevím co to dělá, ale vypadá to pravděpodobně na Plasma v KDE. Nepomáhá nic jiného než tvrdý reset té mašiny. Zkusím napsat nějaký watchdog, který to bude dělat za mě, do té doby pokud se někomu nepodaří přihlásit nechť se mi ozve na můj mail (jabber).
Tak to vypadá, že to dělá policykit-kde :/
Momentálně to ještě při startu jakéhokoliv *DE píše oznámení o pádu gnome-settings-daemonu.
Jinak, skvělá práce, dík moc! Alespoň mám konečně možnost si OpenSUSE vyzkoušet...
Jo a ještě KDE4 tray applet vypisuje (nejspíš to čte z syslogu) nějaké kernel backtraces, ohledně SMP nebo co...
pekne, nikdy som nepouzival KDE, tak som si trochu v tom pobehal; Dik.
Tiskni
Sdílej: