Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Vyšla Opera 26. Nejnovější verze tohoto webového prohlížeče byla prohlášena za stabilní také na operačním systému Linux. Více v často kladených dotazech (FAQ). Poslední stabilní verzí Opery byla verze 12.16 z července 2013 (zprávička).
Tiskni
Sdílej:
Rest in peace in peace?Spíš Routing Information Protocol in peace ...
A proč bych to měl mít někde vedle? Opera mi vyhovuje právě proto, že mám všechno pokupě.Tím "vedle" jsem myslel ve vedlejší (lokální) složce, tj. v Thunderbirdu se to jmenuje "Local Folders". V zásadě to není o nic víc "vedle" než jakákoli jiná IMAP složka, samozřejmě krom toho, že se to nesynchronizuje na server. Jinak mi není jasný, proč se někdo snaží ohnout IMAP, aby se chvoal jako POP - nebylo by jednodušší prostě použít POP?
Jinak mi není jasný, proč se někdo snaží ohnout IMAP, aby se chvoal jako POP - nebylo by jednodušší prostě použít POP?Aby mohl hrdě napsat do features ze "podporuje" imap. Co já vím, třeba se někde vyskytuje mailserver kterej umí imap a pop ne. Navíc opeře trochu křivdím, narozdíl od netopejra kterej tomu přízvisku dal vzniknout aspoň vidí serverový složky. Ale jelikož její workflow je založený na štítcích a ty jsou lokální tak je to na prd. Mě by třeba ani tolik nevadilo že jinde neuvidím virtuální složky, když by šlo důležitý věci třídit do skutečných složek na serveru. Jenže to nejde, filtrovací pravidla umí jen štítkovat. Takže i když tam nějaká podpora imapu je tak je prakticky k ničemu.![]()
Dobré veci fuč. Chrome už máme. Keby sa aspoň presto uvoľnilo ako open source.
Zatím jedu na Opeře 12.16 z repozitářů Chakry. Jestli bude nová verze v aktualizacích, tak jí vyzkouším, jestli ne, tak ne.Hmm. Release date: 2013-07-04. Jseš si jistej, že to je bezpečný?