Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Oracle se rozhodl ukončit vývoj virtualizačních technologií získaných koupí Sunu. Jde konkrétně o Sun Ray (hardware i software), Oracle Virtual Desktop Client a Virtual Desktop Infrastructure. VirtualBox je zatím nedotčen.
Tiskni
Sdílej:
Nebude to uplna nahrada za veskerou funkcionalitu,Co konkrétně ti u kvm chybí?
občas Unity,llvmpipe. Vím, je to pomalý, ale jede to, někdy loni jsem si Ubuntu cvičně pustil
občas akceleraceTa opravdu chybí. BTW o který program ti jde?
občas copy&pastepoužij spice a přesvědč se, že ti v guestovi běží spice-vdagent{,,d} (resp. jestli máš nainstalený virtio serial driver a spuštěný vd{service,agent}.exe)
výkon „úložiště“použij virtio. Ovladače pro widle jsou tady, vč. diskety, aby to uměly už od instalace.
nebo klik-klik-klik změna HW,co konkrétně? vím, že virtmanažeří UI stojí za prd, ale většina podstatného hw se tam upravovat dál
přepínání USB zařízení,Jako v jakém smyslu? Používáš spice + usbredir? (teď nevím, jestli virtmanažeří integrovaný klient umí usbredir využít, nicméně virt-viewer a gnome-boxes ano a to tak, že dobře
rychlá definice testovacích sítí,Osobně na tohle používám dva systémem definované bridge - jeden, do kterého je píchnutý i ethernet, a druhý "plovoucí", který jen routuje. Od té doby, co umí bridge NetworkManager, mi to přijde jako suverénně nejjednodušší a nejblbuvzdornější řešení.
a velmi často jistotaholt Übung macht den Meister, asi jako se vším. Jinak o podobnou (resp. ještě lepší
virsh
a virt-*
nástroje, pokud se v nich člověk prostě musí hrabat.
Ad. Unity - to je odvážné srovnání.
Ad. Akcelerace - CAD aplikace, která lze ve VMWare Workst./Player téměř normálně používat a je to alternativa pro lidi pracující v Linux-u. A byť to nesouvisí úplně s akcelerací, ale i například od přírody GUI hloupé Java aplikace (včetně Eclipse) šlapou ve VMWare s mnohem lepší odezvou.
Ad. Výkon uložiště - je možné, že jsem to nepoužíval správně (souvisí s tou jistotou, tady ji mám zrovna velmi slabou), ale na desktopu 4 diskově aktivní Linux-ové mašiny mně ve VMWare (ze „souborovými“ disky) běží naprosto normálně, ale v KVM (z jakýmkoliv testovaným nastavením) to prostě zabijou.
Ad. Změna HW - prostě i když preferuji na spoustu věcí příkazový řádek, tak klikačka ve VMWare je super a rychlá a je tam všechno, nehledě na to, že editace konfiguračního jednoho texťáku je velmi jasná (ale už jsem to 300let nepotřeboval) - nepřemýšlím - nehledám - jedu.
Ad USB - na to se budu asi muset znovu podívat, možná jsem to testoval nesprávně, VMWare automaticky ví o všech zařízení, jen si kliknu odebrat či přidat a přepínán jejich použití v hostiteli či v hostu či v jiném hostu (bez ohledu na to jaký je startovací stav). Na Gnome-boxes se budu muset podívat.
Ad sítě - zrovna na mém desktopu, kde jsem old-stabilní NM letěl hned na začátku (na NTB mám). Jedna věc je virtuální síť, virtuální switche, případně s virtuální DHCP (nebo pravidla a definice na virtuální MAC adresy), a něco jiného „fyzické“ nastavení.
Celkově jde o to hrabání a používání více nástrojů, prostě na testování je VMWare Work. jako komplexní IDE, navíc je to Linux/Windows a mašiny přenositelné (u něčeho tedy s malou úpravou pokud se nepoužívá autodetekce).Ad. Unity - to je odvážné srovnání.Nic nesrovnávám, protože nic než kvm jsem nepoužil už nějaký ten pátek. Prostě jen tvrdím, že se sw renderingem přes llvmpipe unity (nebo gnome-shell...) jede. Sice to stojí za starou belu (gnome-shell) ale jede to.
Ad. Akcelerace - CAD aplikace, která lze ve VMWare Workst./Player téměř normálně používat a je to alternativa pro lidi pracující v Linux-u.Které konkrétně?
Ad. Výkon uložiště - je možné, že jsem to nepoužíval správně (souvisí s tou jistotou, tady ji mám zrovna velmi slabou), ale na desktopu 4 diskově aktivní Linux-ové mašiny mně ve VMWare (ze „souborovými“ disky) běží naprosto normálně, ale v KVM (z jakýmkoliv testovaným nastavením) to prostě zabijou.Tohle mi opravdu zní jako emulace IDE. Přepnout na virtio (resp. mít tam virtio od začátku) je dost jednoduché.
Ad. Změna HW - prostě i když preferuji na spoustu věcí příkazový řádek, tak klikačka ve VMWare je super a rychlá a je tam všechno, nehledě na to, že editace konfiguračního jednoho texťáku je velmi jasná (ale už jsem to 300let nepotřeboval) - nepřemýšlím - nehledám - jedu.cože konkrétně ti ve virt-manageru chybí? Texťák (xml :-/) si s libvirtem můžeš upravit taky -
virsh edit
.
Ad USB - na to se budu asi muset znovu podívat, možná jsem to testoval nesprávně, VMWare automaticky ví o všech zařízení, jen si kliknu odebrat či přidat a přepínán jejich použití v hostiteli či v hostu či v jiném hostu (bez ohledu na to jaký je startovací stav). Na Gnome-boxes se budu muset podívat.usbredir zvládá. Defaultně jsou akorát blacklistované vstupy (klávesnice, myši).
Celkově jde o to hrabání a používání více nástrojů, prostě na testování je VMWare Work. jako komplexní IDE, navíc je to Linux/Windows a mašiny přenositelné (u něčeho tedy s malou úpravou pokud se nepoužívá autodetekce).Tak kvm samotné je linux-only, nicméně můžeš se na něj připojit i z widlích klientů po síti.
Když přepnu WVista 32 bit (velmi nevhodné, ale prostě 7-čky nemám osobní legální k tomuto účelu) do full screenu, tak jsem jak na železe se slabší grafikou a lze v tom normálně dělat i například ve Visual Studiu aniž bych si uvědomoval, že nejsem nativně.Jako bych popisoval VM se spice. Pokud nějaká aplikace jede pomalu nebo blbě, je to bug.
Ad. Akcelerace - „který“, popravdě nechce se mi to uvádět. Ale i když jsem zkoušel další dva Win software intenzivně využívající 3D grafiku (velké množství dat, s jednoduchým zobrazením), tak na NVidii s blobem je volba naprosto jasná.
Ad. úložiště - Jestli toto, tak s tím jsem se „trápil“, bez toho to bylo úplně mimo, ale jak říkám je to oblast kde jsem měl málo jistoty, že to mám dobře (holt ve VMWare W. to neřeším a nechci, tam je to out-of-box už 300let).
cože konkrétně ti ve virt-manageru chybí? Texťák (xml :-/) si s libvirtem můžeš upravit taky - virsh edit.Ani nevím jestli mi tam něco chybí (možní nastavení sítě) nebo přebývá, ale není to furt ono, musel bych si to dát vedle sebe. Řekl bych, že je to prostě o tom, že to mám All-in-one, od ovládání chodu tedy odpojit USB tiskárnu, připojit vypalovačku či disketovku :), snapshot, přepojení do jiné sítě, přes unity a akceleraci či definici hardware až po blbé copy&paste nebo třeba, že stroj po vypnutí je stále ve stavu jak před zapnutím (taková automatika navrácení k snapshot-u a zahození změn) a možná se ani nemusím děsit revolučních kolotočů :). Na serveru řeším, jestli XEN nebo KVM a žádná okýnka neřeším (bo jsem jel na „XEN-u“ a chi jet na „KVM-ku“), ale na desktopu na testování a vývoj jsem se již po třetí (,po třetí, co jsem zkoušel jiné „free“ virtualizace jako náhradu za VmWare Workst., ) rozhodl pro zaplacení a upgrade na 9-ku (stále mám oficiálě ještě 8).
Ad. úložiště - Jestli toto, tak s tím jsem se „trápil“, bez toho to bylo úplně mimo, ale jak říkám je to oblast kde jsem měl málo jistoty, že to mám dobře (holt ve VMWare W. to neřeším a nechci, tam je to out-of-box už 300let).Je to ono, nicméně od vzniku té stránky doba pokročila - v nastavení VM stačí vybrat připojení přes virtio, linuxoví guesti pak použijí ovladač z jádra a windowsovým se holt musí strčit ta disketa (případně nainstalovat na emulované IDE, pak dodatečně nainstalit driver a nakonec přepnout disk též na virtio...). Přiznám se, že vmware jsem nepoužil asi těch 300 let, nicméně co si pamatuju, tak bez nějakých guest tools to taky nejelo.
Ani nevím jestli mi tam něco chybí (možní nastavení sítě) nebo přebývá, ale není to furt ono, (...)Souhlasím s tím, že ty nástroje nad kvm jsou poněkud nedopečené. Prakticky všechno, co vyjmenováváš, má hezky funkční a pohromadě jen oVirt, ale ten se na workstation opravdu moc nehodí.
Na serveru řeším, jestli XEN nebo KVM a žádná okýnka neřešímTo je škoda, když po síti chodí tak hezky.
Jak používáš na serveru KVM?Právě že ještě nijak a chci ;), mám tam zatím xen a nový sevřík čeká, dle mého plánu,na září/říjen… Nevím přesně, jak to myslíš „ručně“ (kde je ta hranice), a začnu či při opravdovém zkoušení jsem začínal:
yum install kvm python-virtinst libvirt libvirt-python virt-manager virt-viewer libguestfs-tools.