Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Red Hat čelí žalobě malé firmičky kvůli produktu JBoss. Software Tree LLC chce, aby Red Hat přestal tento software distribuovat a zaplatil škody, protože prý porušuje jejich patent na "výměnu dat a příkazů mezi objektově orientovaným systémem a relačním systémem". Podrobnosti ví InformationWeek.
Tiskni
Sdílej:
Ja uz tohle patentovani fakt nechapu... Doufam, ze si jeste nikdo nepatentoval "vymenu dat (nazoru) mezi uzivateli diskuze pod clankem na webu"...
Doufam, ze si jeste nikdo nepatentoval "vymenu dat (nazoru) mezi uzivateli diskuze pod clankem na webu"...Na to stoprocentně nějaký patent existuje
Velke firmy si vytvareji patentova portfolia, aby se mohly vzajemne drzet v sachu. Stoji je to strasne prachy, nechteji to delat, ale musi. Analogie studene valky. Kdyz si nekdo neco zkusi, najdou na nej protizbran a vznikne dohoda, co jsme si, to jsme si. Pruser je, kdyz nejaky patent drzi pravnicka firma, co nic nevyviji. Na ni protipatenty nezabiraji. Analogie teroristu.
Analogie teroristu.Omyl, teroristi jsou ti co schválili legislativu, která zavedla softwareové patenty...
Jakoze teroristy neodstrasi hrozba atomove bomby. Na USSR ta vzajemna hrozba platila.
Tyhle žaloby jsou už ohranější než pochody homosexuálů...
A JBoss je super.
LOL. To jsou zas jednou mory. Jsem jediný ne-Američan, kterého patentové právo Spojených států amerických už pěkně se**?
Patent je z r. 1998, na jeho zrušení by mohlo stačit najít nějaký objektově orientovaný klient pod SQL databází, což by nemusel být problém.
Díval jsem se do popisu patentu na http://www.google.com/patents?id=FlMGAAAAEBAJ&printsec=abstract&zoom=4&dq=6,163,776#PPA2,M1, přijde mi to celé jako kydy - např Figure 1 je schéma von Neumannovy architektury, a Figure20B je obecné schéma databázové client-server aplikace. Dál jsem ty bláboly nečetl.
Je načase, aby se SW přemístil mimo USA, kde tyhle nesmysly neplatí, a aby se rozšířil OSS, kde nepůjde napadnout prodejce, protože bude jen placená podpora.
Mne to skor pripada ako patent na Objektovo-Relacne mapovanie.
V tom pripade by mohli napadnut HIbernate ( = JBoss/Red Hat), JPA ( EJB3 => Sun / IBM WebSphere), TopLink (=Oracle) a predpokladam ze aj Microsoft ma nejaku vlastnu implementaciu ORM.
a predpokladam ze aj Microsoft ma nejaku vlastnu implementaciu ORM.ADO.NET Entity Framework. Ale že jim to trvalo
"Podrobnosti ví infotech" --- kurník, toršku se při tom překládání kroťte, to je otřesná formulace. Když už se vám nechce vymýšlet něco elegantního, tak by stačila fráze, která se pro tohle snad normálně používá: "podrobnsoti *má* ten a ten".