Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Na ubuntu.cz se objevila prosba o pomoc s překladem Ubuntu Manual k verzi 10.04. Překládat se bude pomocí systému Rosetta a vaše snaha bude mít větší smysl až po 31. březnu, kdy dojde ke zmrazení více než dvousetstránkového originálu.
Tiskni
Sdílej:
Např. sjednocení překladu GNOME mezi upstreamem a Ubuntu proběhlo zhruba před dvěma lety. Od té doby se v Rosettě překládá jen software specifický pro Ubuntu anebo ten, který má na Launchpadu upstream.A vzpomínáte se ještě, kdo toto sjednocení vytrvale prosazoval?
+1
Zmrazení je jen zástěrka. Chyby v originálu se jistě budou opravovat i po zmrazení. Navíc je třeba myslet na příští vydání.
The writing freeze and beta release of our manual will be on the 31st March, at exactly 0000 UTC (ie, midnight on the 31st). We are going to be really strict on this writing freeze, so after the writing freeze all commits to bzr should only be Kevin working on LaTeX or Daker working on the website. I don't want anyone changing anything after the writing freeze, we need the translations to catch up and to not be disturbed.--
Víte, já nekritizuji projekt příručky, ale zvolený nástroj – Rosettu.
Věřím, že se politicky podaří uchránit překladatele před zbytečnou námahou, ale do budoucna, třeba pro příští ročník příručky, je to sebevražedný přístup. Kdyby se použil systém přátelštější k asynchronní práci, klidně již nyní mohli překladatelé překládat. Zmrazovacími termíny akorát vytváříte časový tlak. Rovněž si necháváte utéci moment naléhavosti – kdo si v době zmrazení vzpomene, že ho před týdnem zaujala možnost pomoci s překladem?
Abych byl trochu konstruktivní: podívejte se na po4a.