Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Na stránkách projektu Ara byly zveřejněny videozáznamy z konference DevCon2 (Project Ara Developers Conference 2015). Mezi přednášejícími byl například také Greg Kroah-Hartman (aktuálně používající pouze rolling release distribuce). Cílem projektu Ara představeného v říjnu 2013 (zprávička) je vyvinout otevřenou platformu pro vysoce modulární chytré telefony. Aktuální dění v projektu Ara na Twitteru. Ukázka telefonu na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
Rámeček tabletové velikosti by měl být v druhé vlně ... alespoň původně byli prezentovány 3 verze rámů.
A bussines model:
Android se stane tím důležitým, stane se z firmware opravdovým OS, ať už si o něm myslíme co chceme ...
A to jsou plus body pro GOOGLE jakožto vlastníka GooglePlay a o GooglePlay tu jde.
Tohle má stejný potenciál jako "PC stavebnice" a jednotný BIOS (bez licence - děkujeme Compaq RIP). Otázka je, zda se to podaří dotáhnout do konce a zda to zaujme uživatele. Mne to zaujalo.
PS: ještě by to chtělo notebookový rám a modul s i7 a 8GB RAM ... dle mého notebookům modularita schází ...
Co jsem četl, tak Google chce dodávat ty rámečky (a tím i držet platformu jednotnou). Akorát netuším, jestli je chce dodávat výhradně nebo na to bude udělovat (placené) licence.
Tento projekt nema buducnost. 99 zo 100 kupujucich chce mobil ktory kupia, zapnu, nastavia a viac sa nestaraju - prakticky pristup.To se s tímhle projektem nevylučuje... SW nebude muset koncovej uživatel řešit ani u tohohle...
Nehovoriac o tom co sa bude diat ak mi spadne zo schodov :)A co se bude dít, ak ti spadne ze schodů iPhone? U Ara rozbité součástky nahradíš snáz...
Hurá, doba keď mi vypadol mobil z vrecka a rozpadol sa na 5 častí ktoré som potom musel znovu zložiť sa vracia ;)
Ale teraz vážne. Postačil by mi šrot ktorý:
- vie telefonovať
- má e-ink / pixel qi (tj. perfektne čitateľný vonku)
- emulátor terminálu
- voliteľná klávesnica
- má super výdrž na beterku (nepotrebujem hrať hry, spúšťať animované blbosti ktoré by na e-inku fungovali aj tak blbo)
Hurá, doba keď mi vypadol mobil z vrecka a rozpadol sa na 5 častí ktoré som potom musel znovu zložiť sa vracia ;)Si obalíš izolepou