Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
V nákupním centru Galerie Vaňkovka v Brně je nově v provozu patrně první bitcoinový ATM na Moravě.
Tiskni
Sdílej:
Ani moc ne. Možná spekulace na burze,no na to je právě ta marže ukrutně vysoká ...
možná anonymní vps.pak je tento přístroj taky neuspokojí, viz kamery
Nezjišťoval jsem.ok; tak zas nejsem o nic moudřejší
no na to je právě ta marže ukrutně vysoká ...Vždyť to pořád kolísá o stovky dolarů.
pak je tento přístroj taky neuspokojí, viz kameryKamery jsou spíš vtip. Dám kšiltovku/kapucu na hlavu a můžu si tam dělat co chci. Kdyby tam stál někdo, kdo mě bude legitimovat, tak je to jiná.
mno, "pořád" ... za poslední půlrok jsou tam takto velké poklesy dva a vzestup jedenno na to je právě ta marže ukrutně vysoká ...Vždyť to pořád kolísá o stovky dolarů.
Kamery jsou spíš vtip. Dám kšiltovku/kapucu na hlavu a můžu si tam dělat co chci.no, já kdybych páchal něco nekalého, tak bych se teda nespoléhal, že všechny zabírají jen shora, a že mě ten, kdo by na tom měl zájem, nebude umět identifikovat jinak, třeba podle chůze ...
mno, "pořád" ... za poslední půlrok jsou tam takto velké poklesy dva a vzestup jedenJo, ale i o desítky to lítá sem a tam. Co mě fascinuje, tak že to osciluje pořád +- ve stejných mezích.
no, já kdybych páchal něco nekalého, tak bych se teda nespoléhal, že všechny zabírají jen shora, a že mě ten, kdo by na tom měl zájem, nebude umět identifikovat jinak, třeba podle chůze ...Já chápu jak to myslíš, ale je to asi stejné, jako snažit se tě identifikovat podle otisků prstů. Nic z toho jim nepomůže, pokud nejsi v nějaké databázi, vůči které to můžou porovnat. Vím že existují sračky jako indect, a podobné, které tyhle databáze do budoucna vytvoří, ale zatím bych se opravdu nebál, že moje biometrie je někde uložená.
Jo, ale i o desítky to lítá sem a tam.jenže to nestačí - pokud bychom vzali kurz 500, tak 7,2% z toho je 36, krát dva (nákup/prodej), tak potřebuješ rozdíl 72 abys byl vůbec na nule ... já jsem nedávno vzal svoji natěženou trošku a zkouším pro srandu ji rozmnožit (někdo zase sází sportku ...
Co mě fascinuje, tak že to osciluje pořád +- ve stejných mezích.neshledávám na tom nic fascinujícího, myslím si, že ty meze víceméně odráží náročnost těžby (cenu za vybavení a elektřinu)
Nic z toho jim nepomůže, pokud nejsi v nějaké databázi, vůči které to můžou porovnat. Vím že existují sračky jako indect, a podobné, které tyhle databáze do budoucna vytvoří, ale zatím bych se opravdu nebál, že moje biometrie je někde uložená.zatím třeba nejsem, ale právěže v budoucnu můžu být, a kdovíkde se jaký záznam uchovává a jak pak může být použit ...
Výdělečenost těžby odráží cenu, ne naopak. Těžení/chování těžařů je jako jedna z mála věcí okolo bitcoinů velice předvídatelné a má IMHO na cenu jen zanedbatelný vliv.Co mě fascinuje, tak že to osciluje pořád +- ve stejných mezích.neshledávám na tom nic fascinujícího, myslím si, že ty meze víceméně odráží náročnost těžby (cenu za vybavení a elektřinu)
Tak jasně, kdybys udělal něco fakt hodně špatného, dohledat tě můžou. Tady jde o to, abys jim to zbytečně nenaservíroval až pod nos (tím, že se to objeví na tvém účtu a každý, kdo se o tebe začne zajímat, si napřed sežene výpis a hle! bitcoiny!). Aby někdo sháněl jakýsi videozáznam a porovnával chůzi, to už je většinou dost overkill.Nic z toho jim nepomůže, pokud nejsi v nějaké databázi, vůči které to můžou porovnat. Vím že existují sračky jako indect, a podobné, které tyhle databáze do budoucna vytvoří, ale zatím bych se opravdu nebál, že moje biometrie je někde uložená.zatím třeba nejsem, ale právěže v budoucnu můžu být, a kdovíkde se jaký záznam uchovává a jak pak může být použit ...
Aby někdo sháněl jakýsi videozáznam a porovnával chůzi, to už je většinou dost overkill.V českém prostředí mi to přijde jako naprosté sci-fi, nehledě na to, že ty záznamy kamer žádnou velkou výdrž nemají (pokud to tam bude půl roku, tak přeháním), o rozlišení ani nemluvě.
Výdělečenost těžby odráží cenu, ne naopak. Těžení/chování těžařů je jako jedna z mála věcí okolo bitcoinů velice předvídatelné a má IMHO na cenu jen zanedbatelný vliv.neříkám, že chování těžařů může za ty oscilace a šachy s kurzem, nýbrž podle mě určuje ty meze bitcoiny se uvolňují plusmínus konstantním tempem, nelze jich vyšším výkonem vytěžit víc, lze jen získat větší podíl na úkor ostatních, které ten výkon předběhne - výdělečnost cenu neodráží, protože čím je bitcoin dražší, tím víc lidí se do toho se svým výkonem vrhne, zvýší obtížnost, a tedy výdělečnost zůstane plusmínus konstantní, sice za vytěžený bitcoin získáš víc, ale zároveň tě víc stojí ho vytěžit; prodejci pak asi jen těžko půjdou pod výrobní náklady ...
čím je bitcoin dražší, tím víc lidí se do toho se svým výkonem vrhne, zvýší obtížnost, a tedy výdělečnost zůstane plusmínus konstantní, sice za vytěžený bitcoin získáš víc, ale zároveň tě víc stojí ho vytěžitTo je pravda; měl jsem na mysli „momentální“ výtěžnost - tedy pokud by se cena změnila skokově.
neříkám, že chování těžařů může za ty oscilace a šachy s kurzem, nýbrž podle mě určuje ty mezeTomuto nerozumím. Jak může mít chování těžařů vliv na nějaké meze? Meze čeho? Jak třeba můžou těžaři zabránit tomu, že třeba cena spadne na desetinu, anebo vystoupá na desetinásobek? Chápal bych spekulanti (jdou proti trendům), ale těžaři? Fakt nevím. Ta cena určitě bude mít vliv na těžaře (bude jich 10x míň nebo 10x víc), ale tento samotný fakt s cenou nijak nehne.
zobrazí ti adresu, na tu pošleš Bitcoiny, a z automatu vypadnou bankovkyJak že dlouho trvá potvrzení transakce? To mi nepřijde moc praktický čekat třeba půl hoďky než ty bankovky vypadnou...