Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Joystiq.com informuje, že ačkoliv předevčírem oznámená veřejná beta verze Quake Live (nástupce Quake III Arena) běží zatím pouze na Windows, tak podpora Linuxu a Macu má dle Johna Carmacka vysokou prioritu. John tvrdí, že mezi linuxáky bude o hru určitě větší zájem (než mezi uživateli Windows), protože na Windows má člověk mnohem víc možností.
Tiskni
Sdílej:
Uz aby to bylo :)
u me vede stejne furt Q2 :)
Do Quake Live vkladam nadeje hlavne kvuli tomu, ze vsichni hraci budou mit statistiky pekne na jednom miste. Nebude to roztristene, tak jako ostatni dily, kdy si kazdy zakladal vlastni server. Moznost porovnat se lehce s ostatnima mi prijde skvela. Navic pokud vim, melo by to byt zdarma.
Co mě ještě hodně baví je doporučování serverů podle toho, jakou úroveň hráčské dovednosti momentální hra vyžaduje. Ještě před tím, než byl QL otevřen publiku jsme ho měl možnost chvilku hrát s betatestery a to byl masakr, protože během doby testování se hodně rozehráli a i tak nepochybuji, že to i před betou byli poctivý Quakeři.
Jak se to otevřelo veřejnosti, tak si konečně zahraju :)
....těším se na verzi pro tučňáka.
Ve flashi napsan rozhodne neni.
Na Windows se musi stahnout nejaky *.msi instalator, ktery nainstaluje addon do web. browseru...
je to tak, dneska jsem to ve FF pod linuchem zkousel a no way. Protrpel jsem frontu a u downloadu klienta jsem prave zjistil ze se jedna o .msi instalacni balicek, takze smula. No snad to pujde brzy
Jen to ne, uz ted jsou fronty desny, a jeste aby se do toho pripojili linuxaci! :P .. neberte vazne :)