Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Od nedávné doby lze vkládat fotky na Rajce.net i z Linuxu pomocí Wine. Testovací verze programu a detaily na blog.miroslavbucek.cz (postup pro Mac OS X, ale použitelný i pro Linux).
Tiskni
Sdílej:
nezabudni na plugin pre fspot a podobne softiky :)
Nevím, ale já nejsem moc velký přízivec aplikací, fungujících pod wine. Wine je sice dobrá věc v případě nouze, některé aplikace nenahraditelné (např. PC Translator pro více jazyků), ale rozhodně preferuji aplikace, nativně běžící v Linuxu. Pokud jde o prezentaci fotek, zvykl jsem si na aplikaci album
Uz je to par mesicu, rajce uploader jsem zkousel taky pod wine a nechodil mi, tak jestli to ted chodi, tak je to krok kupredu. Tehdy jsem uvazoval, ze napisu vlastni Java uploader, ale nedostal jsem se k tomu.
Nevim, jak je to ted, ale driv se na rajce ukladaly odkazy na obrazky s celou cestou vcetne Windows disku, tedy napr. R:\obrazky1\dovolena. Jenze kdyz pak clovek presunul obrazky jinam (stacilo i prejmenovat adresar), tak musel clovek znovu naklikat obrazky pri editaci alba jako blbec, protoze neodpovidala cesta.