Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Společnost Red Hat na svém blogu oznámila, že Red Hat Enterprise Linux (RHEL) bude možné provozovat zdarma na 16 serverech.
Tiskni
Sdílej:
Jsem na tom úplně stejně. Navíc jsem před nedávnem dodělal server s CentOS 8, který jsem
zmigroval na Stream.
Byl jsem na RedHatu od začátku, ale myslím, že pokračovat budu na Debianu.
Zaříznutí podpory CentOS 8 je jen poslední kapka, zvažoval jsem to už u osmičky kvůli odstranění ovladačů disků z jádra.
through the Red Hat Developer program
Individual Developer subscription for RHEL can be used in production for up to 16 systems. That’s exactly what it sounds like: for small production use cases, this is no-cost, self-supported RHEL.
A podmínkou je samozřejmě zakoupený jakýkoli dev subscription.To nezní jako zdarma...
can be used in production for up to 16 systemshttps://www.redhat.com/en/blog/new-year-new-red-hat-enterprise-linux-programs-easier-ways-access-rhel
dneska zdarma zejtra za peníze ;D ;D
registrovaný by měl být zákazníkv tomhle mas pravdu, to je rozumne. Zatim nevim, jestli s tim za zakaznikem pujdem, protoze uz jen zase rec 'o tech licencich' a a nekdo se musi nekde prihlasit a 'co je s tim vsechno spojeno'. Doposavad vedeli zakaznici, ze ze servrama nani zadny problem a nemusi se niceho 'obavat'. Kuli tomu vsemu silne 'koketujeme' s tim Oraclem, kdyz uz stejne nasazujeme ten jejich Berkeley a stahujeme to anonynme
Přinejhoršim na tu chvíli kdy člověk něco řešil se supportem disabloval repoJo, to si presne trefil, o co mi slo
Kontrolovat to bude program nazvany subscription manager. Samozrejme pokud si nekdo udela 100 uctu po 16 strojich celkem 1600 masin tak hodne stesti s managementem tech uctu. Stejne tak by bylo mozne stroje odregistrovavat kdyz neaktualizuji. Oboji ale pujde snadno detekovat. Bude to poruseni podminek na kterych pravnici teprve pracuji a firma si v nich jiste vyhradi pravo komukoliv ucet zrusit.Takze bohuzel jak jsem cekal, cirkus s licencema, podminky, otazky atd. Na ja.